Jak udělat letní chalupu obyvatelnou celoročně? Kupte si na topení pelety

brikety z pilin

To, co dělá naši chalupu obyvatelnou celoročně, je především dobře vyřešené topení. Co když nám už ale nestačí zatopit si pouze o víkendu, ale chceme i mimo letní sezónu pobývat na chatě či chalupě dlouhodobě?

Koronavirová pandemie vyhnala Čechy z města na chaty a chalupy. Zatímco při jarní vlně tohle doporučováno nebylo, dokonce jsme se měli zdržovat povinně v místě trvalého bydliště, teď je vše jinak. Odjet na chalupu, zdržovat se na čerstvém vzduchu, na zahradě a v přírodě, je naopak vřele doporučováno. Jenomže máte na toto připravenou svoji chalupu?

Jak na home office z chalupy?

Kdo dostane od zaměstnavatele povolení, či dokonce příkaz pro home office, a má chalupu, má již z poloviny vyhráno. Avšak abychom mimo letní sezónu mohli na chalupě pobývat, potřebujeme zde mít vyřešeno topení. Mnoho Čechů totiž chalupu po létě zazimuje a vrací se sem až s teplejšími jarními měsíci. I přespat na chalupě dva dny o víkendu je něco jiného než se sem třeba nastěhovat na měsíc. A začít nyní chystat dřevo na topení, tak na to už je pozdě. Bylo by mokré, jeho výhřevnost by byla mizivá, topení neekologické a komín zadehtovaný. Takto ne!

Pořiďte si peletová kamna se zásobníkem

Chvilku vám sice neustálé přikládání do kamen může připadat romantickým, ale jde o ztrátu času, připoutá vás to k chalupě (nemůžete odjet, aby nevyhaslo) a mnohdy v takto nepřizpůsobeném domě nemůžete nechat bez dozoru ani děti a staré rodiče. Ideálním řešením, jak si ponechat romantiku topení dřevem, s krásným pohledem na plameny, ale topení zautomatizovat, je topení dřevěnými peletami. Potřebujete k tomu peletová kamna a pelety.

Peletová kamna napojíte na již existující otopnou soustavu, nebo je použijete jako lokální. Zvažte, jak velký zásobník v nich potřebujete. Pořídit lze kamna se zásobníkem na několik hodin i dnů. Možné je též řešení s peletovým kotlem, který má obvykle větší zásobník, či jej lze napojit na zásobník externí.

Pelety s dovozem zdarma

Kvalitní pelety vhodné na okamžité topení nabízí OPTIMTOP. Prodávají se standardně pytlované, díky čemuž se s nimi snadno manipuluje a jednoduše se též skladují. Postačí pergola, kam neprší a nesněží. OPTIMTOP vám je doveze kamkoliv v České republice a při nákupu od jedné palety navíc zcela zdarma.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*