Cestujeme za minerální vodou

karlova studanka

Ochutnávání přírodních minerálních vod je naším koníčkem. Velmi nás zaujaly teplé prameny v Karlových Varech (a koho také ne že?). Zajímavý ale také třeba pramen Enženie v Klášterci nad Ohří. Nyní jsme se pro změnu vydali (aavzdory koronavirové pandemii) do lázní v srdci Jeseníků, které v druhé polovině 18. století založil nejmladší syn Marie Terezie, Maxmilián II. František. Měli jsme tedy celé lázně téměř pro sebe, pramen Petr v pitném pavilonu byl otevřen.

Pramen Petr v Karlově Studánce

Teplota pramene je necelých 7 stupňů a je cítit jako zkažená vejce, obsahuje totiž vysoké množství síranů. Krom toho tato minerální pramenitá voda osahuje 9,213 mg/l železa. Také vana, do které voda stéká, je notně zrezivělá. Za zmínku stojí ještě obsah draslíku, hořčíku a vápníku.

Vodu jsme si načepovali do lahviček a od místních jsme se dozvěděli, že turecká káva připravená právě z tohoto pramene je neuvěřitelně dobrá. Neváhali jsme a hned jsme to zkusili. Káva měla bohatou pěnu a na chuť byla dobrá.

Vodou se zabavily i děti. Které vždy ochutnaly a pak se šklebily.

Do Karlovy studánky se zcela jistě vrátíme, až bude v informačním středisku k dispozici mapa s úkoly k pokladu pro děti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*