Jak snížit množství alergenů v bytě

Jaro většina alergiků moc v lásce nemá. V zimě se většině z nich uleví, ale existují mezi nám i tací, kterým naopak nevadí jarní počasí, ale alergeny, které na ně číhají doma. Bohužel u těchto typů alergenů je jedno, jaké je roční období, trápit nás bohužel budou celoročně.

Alergen není chyba

Alergeny jsou látky, které se přirozeně kolem nás vyskytují. Běžně nejde o nic špatného, nebo škodlivého. Někteří však mají chybu v imunitním systému, a tak jejích tělo na setkání s alergenem reaguje více než by mělo. Není to tedy tak, že by byl alergen špatný. Chyba je v imunitním systému daného člověka.

Vyzkoušejte čističku vzduchu

Čistička je dobrým pomocníkem pro každého a pro alergiky obzvlášť. Samozřejmě to, že si pořídíte čističku vzduchu neznamená, že už nikdy nebudete muset uklízet, ale čistička vaši domácnost dokáže zbavit alergenů, které létají ve vzduchu. Například s příchodem jara a léta začínáme i více větrat. Tím pádem se i domů dostane mnohem více alergenů. Čistička vzduchu jich vás dokáže spolehlivě zbavit.

Koberců se nemusíte bát

Slyšeli jste, že koberce jsou pro alergiky zcela nevhodné? Není to tak úplně pravda za podmínky pravidelného úklidu. Koberec má tu výhodu, že na něm prach nebudete vířit pokaždé když projdete kolem. Základním pravidlem samozřejmě je, každý den koberec vysát. Toto pravidlo byste ale samozřejmě měli dodržovat i v případě klasické podlahy.

Správná vlhkost vzduchu

Udržovat doma optimální vlhkost vzduchu je velice důležité. Pokud budete mít doma příliš vlhko, přímo nahráváte do karet plísni, které se v takovém prostředí bude dobře dařit, a to pro alergiky opravdu není vhodné. Ideální vlhkost vzduchu by se měla pohybovat kolem 50%. Pokud se s přílišnou vlhkostí trápíte, bude dobré pořídit nějaký typ odvlhčovače vzduchu, který vám pomůže přebytečnou vlhkost odstranit.

Prah utírejte vlhkým hadrem, či ubrouskem

Abyste si při úklidu zbytečně nevířili prach, používejte na úklid vždy vlhký hadřík či vlhčené úklidové ubrousky. Prach vždy utírejte jako první a až poté se dejte do luxování, či vytírání, to je pravidlo, které se rozhodně vyplatí dodržovat.

Bojujte proti roztočům

Tyto společníky v posteli nechce asi nikdo, ať už jde o alergiky či nikoliv. Bohužel právě roztočům se díky skvělým podmínkám v posteli dobře daří. Abyste jim co nejvíce znepříjemnili život, snažte se každý den hned ráno postel co nejvíce vyvětrat. Pomůže také nechat otevřeným oknem na postel nechat svítit sluneční paprsky. Co je ale nejdůležitější je pravidelné praní ložního prádla. V ideálním případě alespoň jednou za 14 dnů. Perte na co nejvyšší povolenou teplotu, jen tak se vám podaří všechny roztoče zabít.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*