Jak si sami poradíte s výběrem autobaterie?

auto oprava

Autobaterie je velmi důležitou součástí každého motorového vozidla. Jako řidiči jistě znáte situaci, kdy se vám poškodila, případně došlo k jejímu vybití, což pak mělo za následek, že jste auto nenastartovali. Abyste předešli případným komplikacím, je zapotřebí mít k dispozici kvalitní a spolehlivé zařízení.

Při jeho výběru se mnozí obracejí na mechaniky a další profesionály, kteří si však za svoje rady mohou brát peníze. Chcete-li mít sami přehled o tom, jak poznat autobaterie podle typu auta a dalších parametrů, vězte, že to není tak složité.

Změření není nutností, ale neuškodí

V první řadě by vás měly zajímat rozměry autobaterie, aby se do vašeho vozidla na určené místo vůbec vešla. Zde je velkou výhodou, že drtivá většina modelů automobilů v dnešní době používá baterie stejných velikostí, takže téměř nevadí, po jakém modelu v obchodě sáhnete. Přesto však není na škodu si změřit velikost autobaterie, kterou nyní ve vozidle používáte. Budete tak mít patřičnou jistotu.

Pozor na kapacitu a napětí přístroje

Více se zaměřte na napětí a kapacitu. V případě osobních automobilů, které jsou novější, je situace celkem přehledná. Stačí zvolit model s napětím 12 V. Pouze auta s výrazně starším datem výroby mohou využívat baterie s napětím 6 V.

Jde-li o kapacitu, běžně se vyrábějí zařízení od 35 Ah výše. Pro osobní automobily s dieselovým motorem vždy použijte autobaterii s kapacitou minimálně 70 Ah, protože jsou v tomto směru náročnější nežli auta na benzín. V případě, že zvolíte model s menší kapacitou, může to mít neblahý vliv na životnost a výdrž baterie během využívání vozidla. Například na webu https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/ – baterie do auta najdete zařízení všech běžně využívaných kapacit.

Vybíráte dle ceny? Čeká na vás značné rozpětí

Volba autobaterie se samozřejmě dá provádět i podle cen. Ty začínají kolem 1.000 Kč, dražší modely pak stojí až několikanásobek této ceny. Důležité je sáhnout po skutečně kvalitních autobateriích, ideálně od některé ze známých světových značek. U neznačkových zařízení totiž často rychle dochází ke snížení jejich výkonu, což vám znepříjemní zážitky z provozu automobilu, motocyklu, případně jiného motorového vozidla.

Bohatou nabídku najdete na zmíněném webu https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*