Pomocí koupele k hladké pokožce

V zimních měsících je naše pokožka dost vysušená a o to více hydratace potřebuje. Dostatečnou hydrataci jí však neposkytneme pouze vodou, ba naopak časté koupele bez potřebných přísad mohou naši pokožku ještě více vysušovat.

Epsomská sůl

Na první pohled vám bude připomínat obyčejnou kuchyňskou sůl. To ale opravdu jen na první pohled, protože jinak má velmi blahodárné účinky, které se opravdu s kuchyňskou solí nedají srovnat. V případě, že jí přidáte do vany, rozhodně neprohloupíte. Koupel s epsomskou solí pomůže snižovat záněty, zlepšuje vstřebávání hořčíku do těla, uvolňuje svaly a pomáhá s celkovou relaxací těla i duše. Mimo to vám pomůže i při problémech s popraskanými a suchými patami.

Nalijte do vany mléko

Skvělou hydratační koupel si můžete připravit i ze surovin, které máte doma. Možná by vás ani nenapadlo do vany nalít mléko. Tento trik je proslavený díky Kleopatře, která si právě koupele ve vaně s mlékem užívala. Díky kyselině mléčné bude po takové koupeli vaše pokožka dokonale hebká. Jestliže nám nevěříte, určitě vyzkoušejte a sami poznáte ten rozdíl.

Ovesná koupel

Že jsou ovesné vločky pro naši pleť skvělým pomocníkem je známá věc. Ne nadarmo bývají také často součástí domácích pleťových masek. Naprosto bez obav si také ale můžete dopřát ovesnou koupel. Ta je dokonce vhodná jak pro dospělé, tak i pro malé děti. Jestliže se vám nechce sypat do vany přímo ovesné vločky, můžete navštívit jednu z drogérií ve vašem městě a v ní zakoupit přímo směs na ovesnou koupel. Pokud se do její přípravy pustíte doma, určitě to také zvládnete. Nejde totiž o nic složitého. Napusťte si do vany tolik vody, kolik potřebujete a dle toho do ní dávkujte ovesné vločky. Na klasickou velikost vany budete potřebovat přibližně jeden až dva hrnky ovesných vloček. Ty do vany můžete dát klidně tak jak jsou, či je pro lepší pocit rozdrtit na prášek. Pokud máte rádi příjemnou vůni, klidně do vany kromě vloček přidejte i několik kapek přírodního éterického oleje. Ve vaně vám pro kýžený efekt doporučujeme zůstat přibližně půl hodiny a po této době se nezapomeňte na závěr osprchovat teplou vodou.

Jablečný ocet

Tento typ octa je čím dál více používaný, ale zatím jste ho určitě používali spíše v kuchyni. Použít se dá ale i do vany. Do vany přidejte k vodě půl hrnku jablečného octa a díky jeho velmi kyselému pH vám dokáže obnovit zdraví kožní bariéry. Nemusíte se ani bát typického octového zápachu, protože ten se během koupele zcela vytratí.

Medem k dokonalé hydrataci

Tím, že ve vaně s horkou vodou necháte rozpustit pár lžic medu si zajistíte dokonale hebkou pokožku. Med totiž dokáže pokožku skvěle hydratovat. Pokud vás tedy trápí velmi suchá a mrazem poškozená kůže, vsaďte na koupel s medem.

S olivovým olejem k mladistvé pleti

Olivový olej se nachází v téměř každé domácnosti. Pokud ho i vy doma máte, zkuste večer do vaší koupele přidat asi 4 polévkové lžíce. Má vysoce hydratační účinky a napomáhá k mladistvému vzhledu pleti. Jen během koupele nezapomínejte vodu lehce promíchat, jinak by se vám olej mohl začít usazovat pouze na hladině vody.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*