I psi chtějí zdravě jíst a zdravě mlsat.

krmivo

krmivoŽe je strava důležitá pro zdraví, kondici i psychickou pohodu lidí nikoho nepřekvapí. Stejně tak je tomu, ale i u zvířecích miláčků. Stejně tak, jako čteme etikety potravin pro nás, bychom měli brát ohled na to, jaké složení má krmivo pro psy, ale i pro jiná domácí zvířata. Kvalitní granule pro psy jsou plnohodnotnou vyváženou stravou, která poskytuje zvířeti vše potřebné. Neznamená to ale automaticky, že každý druh kvalitního krmiva pro psy je vhodný pro každý typ psa.

Krmivo vždy vybírejte s ohledem na velikost psa, jeho stáří, kondici, množství pohybové aktivity a zdravotní stav. Jiné granule jsou vhodné pro staršího Retrívra, který většinu času stráví s páníčkem na gauči, jiné pro malá plemena aktivních psů. Zcela jiné je i složení granulí pro štěňata malých, velkých i obřích plemen. Velcí a těžcí psy mají problém s pohybovým aparátem, často trpí opotřebením chrupavek a proto je složení krmiva přizpůsobené jejich potřebám. Nechybí v něm látky podporující regeneraci chrupavek, ani speciální bílkoviny a mastné kyseliny. Krmením bramborami, šunkou, čokoládou a dalšími lidskými dobrotami vašemu psovi nijak neprospívá. I psi, podobně jako lidé, mohou trpět potravinovými i jinými alergiemi. I v takovém případě se musí strava přizpůsobit zdravotnímu stavu psa.

I domácí zvířata ráda mlsají. Přírodní pamlsky z buvolí kůže a jim podobné zvířatům chutnají a neubližují jim. Správně zvolené pamlsky slouží k čištění zubů a pro psa jsou vítanou hračkou. Mezi kvalitní granule s vysokým obsahem masa, vnitřností, ryb či zeleniny jsou například krmiva Hills, Eukanuba, Brit nebo Winner plus.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*