Dokonalé osvětlení pro Váš interiér

lustry

lustryI když je denní světlo v prostoru důležité, nesmíme v žádném interiéru zapomínat na dostatečné osvětlení, které zajistí interiérová svítidla. Osvětlení je v zimním období, kdy jsou dny krátké a slunce moc nesvítí, ještě důležitější. Právě na ta, si v dnešním článku posvítíme. Při zařizování obytných prostorů se totiž může hodit inspirace i pár tipů a rad, jak a podle čeho světla vybírat.

Těžko byste hledali interiér, kde chybí stropní světlo. V moderním interiéru si ale s jedním centrálním světlem už nevystačíte. V jedné místnosti je potřeba kombinovat více druhů osvětlení, jako jsou například nástěnná svítidla a stojací lampy.  Do obývacího prostoru, dětského pokoje i pracovny budeme potřebovat i lampičku. Výběr je opravdu bohatý, od klasických tvarů po liniová led svítidla, které nasvítí prostor i do zelené, modré či žluté barvy.

Bytoví návrháři dobře vědí, jak nasvícení a osvětlení dokáže změnit prostor a jeho vnímání. Módní trendy fungují i v oblasti osvětlení a stále více lidí ocení moderní designové kousky. Stropní svítidla by ale měla být nejenom pěkná, ale i vysoce funkční. Lampa u stolků či sedací soupravy vše nezachrání.  Nevybírejte jen podle ceny, o kvalitě produktů hovoří i reference výrobce.

Úsporné žárovky a LED osvětlení je v dnešní době již samozřejmostí. Úspora elektrické energie díky vysoké účinnosti přeměněny elektrické energie na světlo vynahradí vyšší počáteční investici. V obytných prostorech nejlépe působí bílé teplé světlo, které je co nejpodobnější přirozenému světlu. Pokud nevíte, zda je stávající osvětlení pokoje dostatečné, možná vám pomůže informace, že celkové osvětlení běžně velkého pokoje by mělo být zhruba 400W.

Kde nakoupit

V případě zařízení domu či bytu se většinou vyplatí sázka na jistotu. V případě bytového osvětlení to může být třeba firma KOLARZ-KAAL PRAGUE s.r.o., dceřiná společnost předního rakouského výrobce svítidel KOLARZ GmbH.  Nabídka svítidel je opravdu pestrá a vyberou si příznivci klasiky, nadčasového designu i ti, kteří hledají luxusní produkty, které se stanou dominantou prostoru. V každém případě je důležité sladění designu stropního svítidla a dalších svítidel se stylem místnosti. Zákazníci oceňují perfektního provedení za kterým se skrývá tradiční řemeslné umění i využití moderních postupů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*