Blahodárný jahodník

půdopokryvné jahody

půdopokryvné jahodyJahodník je super lesní i zahradní plodina. Využít se dají listy, květy i plody. Listy a květy se používají nejčastěji do léčivých bylinných čajů a plody je nejlépe konzumovat čerstvé, v syrovém stavu.  Jahody v lesích středního pásma můžete konzumovat v podstatě od května po celé léto. Krom výrazné aromatické chuti ale mají i plody mnoho blahodárných účinků.

Obsahují hodně vitamínu C, ale i draslíku, který napomáhá ke snižování krevního tlaku. Se šampaňským údajně působí jako afrodisiakum.

Další prospěšné látky jsou antioxidanty, které působí proti únavě a clesní jahodyelkově podporují vitalitu. Železo a chlorofyl obsažený v zahradních i lesních jahodách působí proti chudokrevnosti.

Obecně pomáhají proti kožním problémům a navozují dobrou náladu. Můžete si udělat jahodovou koupel, zábal, čaj nebo limonádu a dokrmovat se čerstvými jahodami. Určitě neprohloupíte a budete se cítit skvěle.

1 Comment

  1. Nejdůležitěší u jahod je, že je odstopkujete až po omytí, tak se do nich nedostanou nečistoty. Děkuji za příspěvky, ráda si krátím volnou chvilku na Vaším webem. Posíláme celá rodina pozdrav z Liberecka

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*