Zabezpečení pro dům i garáž

vrata

vrataTen, kdo staví dům, většinou automaticky přemýšlí i o garážovém stáné pro svůj vůz či vozy. Důležité je myslet i na zabezpečení garáže, protože garáž většinou přímo navazuje na obytnou část stavby a auto i nářadí a další věci, které v garáži skladujeme, jsou hodnotné. Dalšími požadavky na garáž, potažmo garážová vrata jsou dobré tepelně izolační vlastnosti, funkčnost a snadné ovládání, odolnost a vzhled. Garážová vrata totiž zabírají značný prostor a ovlivňují tak celkový vzhled budovy. Kvalita garážových vrat je tak důležitá v mnoha ohledech. Cena by tedy neměla být jediným kritériem při výběru vrat. Levněji samozřejmě vyjdou garážová vrata standardních rozměrů v základním designu. Za atypická vrata na míru si budete muset připlatit.

Vrata pro rodinný dům

Nejčastější volbou pro nové garáže jsou sekční garážová vrata. Bytelná garážová vrata jsou vyrobená ze sendvičových panelů s dostatečně silnou izolační vrstvou. Povrchová úprava může být vyřešena pouze lakováním nebo laminováním pomocí PVC folie zvoleného dekoru. Fólie je odolná proti působení tepla i UV paprsků. Mezi nejoblíbenější dekory patří nejrůznější vzory dřeva. Další rozhodnutí se týká způsobu ovládání vrat. Nejpohodlnější je samozřejmě automatika, základní varianta vrat má manuální ovládání. V případě, že jsou omezené možnosti otvírání vrat do stran, lze vybrat vrata s horním výsunem, která maximalizují využití prostoru garáže.

Vrata pro komerční objekty

Pro sklady, provozovny a další průmyslové objekty se používají průmyslová vrata. Základními parametry pro tato vrata jsou velké rozměry vrat a velmi časté používání. U průmyslových vrat důraz na životnost i při vysokém zatížení, čehož je dosahováno například posílením pružinového systému. Průmyslová vrata se mohou skládat ze sendvičových nebo panoramatických panelů vhodných pro budovy s prosklenou fasádou. Dalším bezpečnostním prvkem používaným pro komerční objekty jsou rolovací mříže. Na trhu jsou dostupné rolovací mříže hned v několika provedeních. Není tak problém vybrat mříž, která se hodí k dané nemovitosti. Nároky kladené na mříže jsou stejné, jako nároky kladené na garážová vrata. Měly by dobře a dlouho fungovat, čehož je dosaženo i použitým materiálem, kterým je většinou nerez ocel.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*