Vytápění nejenom pro zahradní oslavy.

přenosný infrazářič

přenosný infrazářičSluníčko ohřívá předměty a osoby efektivně. Infračervené záření je elektromagnetické záření, neviditelné pouhým okem. Má vyšší vlnovou délku než viditelné světlo. Jedná se o záření s vlnovou délkou nad 760 nm. Toto tepelné záření, společně s viditelným světlem zahřívá povrch země i ostatních objektů. Na podobném principu využívajícím infračervenou složku slunečního záření fungují infrazářiče, které se používají hlavně k vytápění venkovních ploch.

Využijí je restaurace pro vytápění venkovních zahrádek. Majitelé restaurací, kaváren a cukráren díky vytápění venkovních prostor, prodlouží sezónu. Lze je samozřejmě použít i jako alternativní zdroj k vytápění vnitřních objektů, jako jsou dílny, garáže a podobně. V zahraničí je tento způsob vytápění restauračních zahrádek, teras a zimních zahrad velmi populární. Můžete si užít venkovní oslavu i při teplotách nedosahujících ani 20 stupňů Celsia.

Venkovní infratopení efektivně, rychle a ekonomicky vytopí venkovní prostor. Obdobně jako v infrasauně dochází k průniku infračerveného záření a nedochází k ohřevu vzduchu, ale přímo osob a objektů. Navíc lze ušetřit další výdaje, protože infrazářiče se snadno nasměrují podle potřeby. Instalace infrazářičů je snadná, existují i varianty přenosných infrazářičů jako je například model HWL15. Tento malý kompaktní infrazářič má výkon 1500 W při hmotnosti pouze 1,7 kg. I toto malé topení s rozměry 48×12×12 cm vytopí prostor cca. 9 čtverečních metrů. Stačí umístit infrazářič na požadované místo a zapojit pomocí 3m kabelu do elektrické sítě. Elektrická infratopidla  VarmaTec® jsou velmi nenáročná na provoz i údržbu. Jejich používání je bezpečné, bez emisí škodlivých zplodin, zápachu či prachu.

Výjimečné patentované parabolické reflektory infrazářičů VarmaTec® mají vyšší výkon v porovnání s obdobnými typy topení. Tyto vysoce kvalitní infrazářiče mají široké spektrum použití. Lze je upevnit na zeď nebo je jednoduše připevnit do párty stanů nebo prodejních stánků. Špičková kvalita, dlouhá životnost a bezpečnost provozu infrazářičů je zaručena použitím těch nejlepších a nejodolnějších materiálů. Tepelné ztráty jsou minimalizovány. Provoz infra topení o výkonu 2 kW stojí pouze okolo 6 Kč za hodinu provozu.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*