Všechno, co chcete vědět o počasí

počasí

počasíZnát počasí dopředu určitě lákalo lidi již dávno. A meteorologické jevy lidi fascinovaly i děsily. V dnešní době sice již předpovědi máme, ale více méně spolehlivé jsou maximálně na pět dní dopředu. Kdyby vám někdo v ještě v září nebo říjnu tvrdil, že v polovině ledna si nazalyžujete ani na horách v nadmořské výšce nad 800 metrů, asi byste mu nevěřili. Ale i takovéto extrémy a výkyvy počasí jsou během roku poměrně běžné. Za těch více než sto let, kdy se teploty vzduchu zaznamenávají, již byla minimální i maximální teplota překonána nesčetněkrát.

Pokud se o počasí alespoň trochu zajímáte, určitě vás zaujmou stránky aaapocasi.cz, kde nejenom že snadno a rychle zjistíte aktuální počasí pro konkrétní místo v České republice, ale dozvíte se mnohem víc. Nechybí informace o minimálních a maximálních teplotách, vlhkosti vzduchu, směru a rychlosti větru ani srážkách a aktuálním tlaku.

Kromě klasické předpovědi na nadcházejících pět dní se také můžete dozvědět, jaké nás letos asi čeká jaro a léto. Dlouhodobá předpověď počasí na celý rok 2014 je trochu šarlatánstvím a je ji samozřejmě nutné brát s notnou dávkou rezervy. Takže pokud budete v létě trávit dovolenou třeba na Šumavě nebo v Českém Ráji, je volba termínu stejně sázkou do loterie.

Web aaaPočasí ale nabízí mnohem víc. Nás zaujali hlavně zajímavé články týkající se počasí. Víte třeba, jak vzniká duha nebo co to přesně je skleníkový efekt nebo třeba kdy byla v Česku podobně teplá zima jako letos? V poutavých a čtivých článcích se to dozvíte. Na webu si můžete i zasoutěžit v tipovací soutěži.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*