Velká nákupní taška jménem Kia Picanto

kia

kiaJiž před rokem jsme hledali druhé auto pro naší rodinu. Manžel jezdí často na služební cesty a tak bylo další auto nutností, protože dojíždím za prací zhruba 10 km a mám dost nabitý program, takže občasná cesta autem do školky nebo s dcerou na kroužky mi značně ulevila. Protože jsem potřebovala auto na ježdění po městě a kratší cesty mimo město a většinou jedeme v autě jen já a moje dcera, vybírala jsem mezi menšími vozy s benzínovým motorem. Dieselový motor je výhodný spíš na delší vzdálenosti a taky jsem se bála, že v zimě bych měla problémy se startováním.

Nakonec vyhrál model Kia Picanto, který je, jak jsem se později dozvěděla, přezdíván velká nákupní taška. Jako první věc mě na autě zaujala prodloužená sedmiletá záruka. A jak jsem s ním po roce spokojená? V celku jsem, jen bych příště asi chtěla auto, které je trochu svižnější, abych si mohla troufnout předjet strejdu z dědiny jedoucího 75 kilometrů v hodině i do kopce. Frustraci z předjíždění ale vyváží spotřeba auta, která se pohybuje okolo pěti litrů, což je s ohledem na to, že jezdím spíš ve městě docela fajn. A abych nebyla nespravedlivá, na objem motoru 1 litr, je auto díky maximálnímu výkonu 50 kW docela svižné a dobře jede i po dálnici i když je udávaná maximální rychlost pouze 150 km/h. Levné povinné ručení je podle mého názoru další bonus. A jak auto dobře brzdí překvapilo i mého manžela.

Před dvěma lety navíc prodělalo vozítko facelift, takže méně připomíná dětskou hračku a více skutečné auto. Kufr je miniaturní, ale zjistila jsem, že se do něj vejde odráželo naší dcery nebo dvě velké tašky, takže jsem spokojená.

Jedna nemilá věc mě ale překvapila, koupila jsem totiž vůz bez namontovaného autorádia s tím, že si vyberu model jiné značky, který mi více vyhovuje. Později jsem koukala, že jsou autorádia Kia dost drahá. I zastaralý model stál dvakrát tolik než modely jiné značky. Ale namontovat jiné rádio je docela oříšek. Potřebujete totiž rámeček a všelijaké redukce, které jsou drahé a špatně se shánějí. A jako žena musím říct, že palubovka je sice přehledná, ale nevypadá moc hezky. Je taková nějaká robustní. Ale jako druhé auto do rodiny nebo ježdění po městě, je Kia Picanto dobrá volba.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*