Krby pro každého

luxusni krb

Topná sezóna zejména ve výše položených městech už začala. Ovšem zvolit vhodné vytápění do rodinného domu není zrovna jednoduché. Právě proto se na toto téma zaměříme v dnešním článku. Není to tak dávno, kdy i na meších vesnicích proběhla plynofikace. Lidé si topení plynem pochvalovali, ovšem až do doby, kdy došlo ke zdražení plynu. I menší rodinný dům má takové zálohy na plyn, že se mnoho lidí opět vrací k tuhým palivům. Podle odborné veřejnosti je ale zdaleka nejlepší mít 2 druhy topení. Jedno topeniště na tuhá paliva a jeden náhradní zdroj, tedy třeba plynový nebo elektrický kotel. Tepelná čerpadla jsou kapitolou sama pro sebe, ovšem podobně jako u solárních systémů je investice do pořízení natolik nákladná, že si ji může dovolit jen málokdo. Proto se zaměříme na variantu vytápění krbem a třeba plynovým kondenzačním kotlem s malou spotřebou.

Vytápíme interiér krbem

luxusni krbKrbové vložky jsou v dnešní době velmi oblíbené. Seženete jich totiž spoustu druhů od levných klasických až po designové rohové či se zadním plněním. Možná jste slyšeli, že krb v domácnosti udělá neuvěřitelný nepořádek. To už je ale v dnešní době také vyřešeno, a pokud ho používáte správně, výrazně více prachu doma mít nebudete. Skla jsou vyrobena speciálně tak, aby se nešpinila. Mnoho vložek už je bezroštových, protože produkuje tak málo popela, že nemusí nikam propadávat. S tím souvisí také terciální spalování, takže můžete přikládat v podstatě jen pár polínek nebo dřevěných briket za den.

Výhody krbu jsou tedy jasné. Uspoříte až polovinu za energie. Teplo z ohně je navíc nějak pocitově příjemnější. A koukat do ohně je opravdu relaxační. Krby jsou luxusním designovým doplňkem v moderních, ale i klasických interiérech. Krbová kamna už najdete i v mnohých restauracích a kavárnách. Dřevodomky si bez nich samozřejmě ani nedokážeme představit. Pokud totiž zvolíte vhodné obložení, můžete vplout do doby roubenek cobydup.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*