Pilové kotouče profi kvality

kotouče Pilana

V minulých letech měl snad každý na zahradě cirkulárku, často doma dělanou nebo různě upravenou a ne vždy zcela bezpečnou. Kotoučové pily se používají už od 18 století a je samozřejmé, že za tu dobu prošly mnoha změnami.

kotouče PilanaKotoučová nebo také jinak okružní pila, má své profi i hoby využití samozřejmě i nyní. Používá se k řezání dřeva, kovů i jiných materiálů. Kromě poháněcího mechanismu, jsou nejdůležitější součástí pily samozřejmě kotouče. Na jejich kvalitě závisí jejich životnost i přesnost řezu. V obchodě pilanamarket.cz najdete kotouče vhodné pro ruční, stolní i stojanové provedení.

Pilové kotouče značky PILANA jsou profesionální pilové kotouče s břity ze slinutého karbidu či extrémně tvrdými a odolnými břity z polykrystalických diamantů. Vybrat si můžete vhodné kotouče pro nejrůznější řezné operace při zpracování dřeva v prvovýrobě i v druhovýrobě a také kotouče pro řezání plastů, lehkých kovů, pórobetonu a dalších stavebních materiálů. V sortimentu samozřejmě nechybí ani tradiční kotouče pro cirkulárku vyrobené z uhlíkové nástrojové oceli 75Cr1. Do tloušťky těla 3 mm jsou tepelně zpracovány na tvrdost 44 až 48 HRc a u tloušťky těl nad 3 mm se tvrdost pohybuje mezi 42 a 46 HRc.

Je samozřejmostí, že pilové kotouče jsou dodávány vyrovnané, vytužené, rozvedené a naostřené. Udávané maximální otáčky pilových kotoučů odpovídají obvodové rychlosti 60 m/s u menších tlouštěk těl a 80 m/s u větších tlouštěk těl. U všech pil je možno provést úpravu středového otvoru na větší průměr nebo zmenšit upínací otvor pomocí upínacího kroužku.

Pilové kotouče na kov se používají především k řezání ocelových a mosazných trubek, profilů i plných materiálů. HSS dělící pilové kotouče jsou vyrobeny z vysoce legované rychlořezné oceli s obsahem wolframu, vanadu, molybdenu a jedním nebo pěti procenty kobaltu.

Použitý materiál i zpracování dodává kotoučům značnou odolnost proti prasknutí a opotřebování a vysokou otěruvzdornost. Snížení účinků tření se dosahuje povlakem z nejrůznějších slitin titanu nebo prostým pasivováním, kdy se oxidací oxidem uhličitým na povrchu vytvoří velmi pevná vrstva. Zvolit lze pily se standardním i nestandardním poloměrem i otvorem pilového kotouče, s jemným, polohrubým i hrubým ozubením a různým tvarem zubu.

1 Comment

  1. máte někdo typy na dobré kotouče za rozumnou cenu kromě značky, která se propaguje v tomto článku?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*