Nízkoenergetické či pasivní montované dřevostavby.

padivní dům

padivní důmKaždý si pod pojmem ideální bydlení představuje něco jiného. Většinu lidí ale láká bydlení v rodinném domku. Trendem posledních let je bydlení, které splňuje požadavky nízkoenergetického bydlení. Lidé začínají myslet více ekonomicky a ekologicky. Minimální ztráty tepla představují pasivní či nízkoenergetické domy.

Ale ani bydlení v nízkoenergetické stavbě s osobitým kouzlem a zajímavým vzhledem nemusí nutně znamenat mnohamilionovou investici. Řešením jsou montované domy na bázi lehké prefabrikace dřeva v systému Rigips od společnosti ALFAHAUS. Energetické ztráty domu se pohybují do 50 Kw/m2, což je ještě méně, než udává norma ČSN. Kdo si pod pojmem nízkoenergetické bydlení představuje pouze podivínské hypermoderní objekty, je na omylu. Nízkoenergetické a pasivní bydlení s důrazem na šetření energiemi se pomalu stává nejenom v západní Evropě standardem. V pasivním provedení se staví nejenom rodinné domy a bytové domy, ale i nástavby, případně komerční stavby.

Několik stavebních systémů, které používá společnost Alfahaus, umožňující projektování a realizaci nízkoenergetické dřevostavby na míru, přesně podle individuálních požadavků zákazníka. Na výběr jsou jak difuzně uzavřené, tak difuzně otevřené systémy, v nízkoenergetickém či pasivním provedení. Pasivní domy musí splňovat přísná kritéria prostupu tepla. Splnění těchto parametrů se dosahuje i volbou dokonale těsnících výplní oken i topných systémů. Realizované domy společností ALFAHAUS se mohou pochlubit třídou A energetického štítku a všemi potřebnými certifikáty. Samozřejmostí v rámci služby zákazníkům je servis a poradenství vedoucí k optimálnímu užívání dřevostavby.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*