Legendární Multicar potkáme na silnicích dodnes

multicar auto

Víceúčelová vozítka zvaná „multikáry“ byla populární již před několika desítkami let a skvěle posloužit dokážou i dnes. Kromě nejznámějšího modelu M25, který se pro značku stal téměř symbolem, byly vyrobeny i další, které se setkaly s větším i menším úspěchem. Dnes se multikáry prodávají v moderních verzích, jsou multifunkčními pomocníky, a to zejména v komunálních službách. Stále tedy mají co nabídnout.

multicar autoTrocha historie multikár

Vozidla německého výrobce Multicar spatřila poprvé světlo světa roku 1958 spolu s pákami ovládaným modelem M21 bez volantu. M22 už měl kabinu pro řidiče a volant, největší úspěch ale zaznamenala řada M25. Co vůbec číselné označení u multikár znamená? První číslo hmotnost, tedy dvě tuny, druhé pořadové číslo řady. M21 je tedy vozidlo o hmotnosti dvou tun z první typové řady. Postupně bylo vyrobeno mnoho dalších modelů a vyrábějí se dodnes. Značka dnes spadá pod společnost Hako, což určitě není na škodu, protože multikárám dodala řadu znaků a komponentů úklidových strojů.

Multifunkční pomocník pro komunální služby, stavebnictví i zahradnictví

Pod pojmem „multikára“ si drtivá většina z nás představí legendární model M25. Menší, kompaktní, avšak výkonný „náklaďáček“, který zvládne neuvěřitelně mnoho práce a je multifunkční. Multicar vyniká vysokou nosností, díky svým rozměrům se dostane téměř všude, konstrukce je jednoduchá a motor úsporný. O dlouhé životnosti svědčí to, že mnoho těchto pomocníků funguje dodnes, o úspěchu konceptu zase to, že řada firem vyrábějící taková vozítka již ztroskotala, přičemž multikár se dnes vyrobí přibližně 7 denně. Ano, v dobách největší „slávy“ to bylo až 40, situace se ale změnila a i toto číslo znamená úspěch.

Moderní Multicar s řadou funkcí

Proč si řada lidí nebo firem pořídí multikáru? Zaujme je především jednoduchost obsluhy, úsporný provoz, variabilita nástaveb, snadná ovladatelnost a stavebnicové schéma s dlouhou životností. K oblíbeným modelům patří M27 nebo M31. Není snad činnost, pro kterou by se toto vozítko v komunálních službách nedalo použít. Hodilo by se i do vaší firmy?

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*