Kvalitní podlaha může být laminátová i dřevěná.

lamino buk

lamino bukPokud vybíráte podlahu řešíte především praktickou stránku věci. Protože investice do nové podlahy není zanedbatelná, je důležité, aby podlaha měla vysokou životnost a především dlouho vydržela krásná. Další významné hledisko při výběru je samozřejmě cena. Při nákupu podlahové krytiny v internetových obchodech můžete výrazně ušetřit. Je dobré, přečíst si před samotnou koupí nové podlahové krytiny co nejvíce informací o konkrétním typu podlahy, který vás zaujal. Ne všechny laminátové nebo dřevěné podlahy mají shodné vlastnosti a hodí se do stejných prostor. Pak samozřejmě vybíráme podle designu, tak aby se podlaha hodila do interiéru, ladila s nábytkem a celkově příjemně dotvářela atmosféru domy či bytu.

Laminátové plovoucí podlahy bývají cenově dostupné, ale je potřeba si u jednotlivých produktů ověřit jakou mají zátěžovou třídu. Kvalitní laminátová podlaha je vhodná i do vysoce namáhaných komerčních prostor, nebo třeba na chodby a do kuchyní. Nepoškodí jí ani psí drápy, ani spadlé předměty a podobně. Laminátové podlahy se poměrně snadno pokládají díky systému do sebe zapadajících zámků. Pokud si na pokládku netroufáte nebo potřebujete před pokládkou upravit povrch a podobně, můžete využít nabídky profesionálního položení, které již některé internetové obchody nabízejí. Při výrobě laminátových podlah se využívají nejmodernější technologie výroby a kvalitní laminátové podlahy jsou od přírodního dřeva pouhým okem k nerozeznání. I když jsou imitace dřeva nejčastějším typem laminátové podlahy, existují i vzory připomínající dlaždice nebo přírodní kámen.

Dřevěné podlahy jsou nadčasové a hodí se i do moderních interiérů. Dřevo můžete libovolně kombinovat s jinými materiály.  Pro výrobu dřevěných podlah se využívají stromy rostoucí v našich zeměpisných šířkách i dřeviny tropické. Dýhované podlahy tvoří vrstva dřeva na nosiči. Tyto podlahy jsou odolné a snadné na údržbu a odolné proti vodě.  Dodají každému interiéru nádech luxusu. Někteří lidé prostě nedají na dřevo dopustit.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*