Krbová kamna – design a funkčnost.

krby

krbyOheň vždy člověka fascinoval. Proto jsou tak oblíbeným způsobem vytápění i krbová kamna. Jejich použití se neomezuje na chaty a chalupy. Moderní krbová kamna jsou vyráběna z kovu – litiny nebo ocelového plechu. Existují i krbová kamna z jiných materiálů například z betonu.  Označení krbová, se používá kvůli podobnosti s klasickými krby. Díky proskleným dvířkům vidíte v kamnech plameny. Krbová kamna podobně jako krby dodávají každému prostoru na útulnosti. V kamnech se topí dřevem, popřípadě tuhými fosilními palivy či biomasou. Kamna jsou připojena ke komínu  kamnovou rourou. Musí být proto instalována v blízkosti komínu a na rozdíl od  krbů  nejsou vystavěná  a nemají otevřené ohniště.

Krbová kamna vytápí prostor tepelným zářením i prouděním tepla. Nejefektivnější krbová kamna a krbové vložky jsou vysoce v účinné a dosahují účinnosti výhřevu i více než 80%. Způsob hoření a účinnost kamen je ovlivněna provedením prostoru pro hoření a ventilací.

Existuje nepřeberné množství modelů krbových kamen. Některé modely mají opravdu zajímavý a originální design. Správně zvolená krbová kamna ladí s prostorem a jsou dominantou každého interiéru.

Základem krásných a vysoce funkčních krbových kamen jsou značkové klasické i luxusní krbové vložky od špičkových dodavatelů. Společnost Stavep nabízí ve své kamenné i internetové prodejně krbová kamna od špičkových značek Romotop, Hein a  Jotul. Funkční vzorky si můžete na vlastní oči prohlédnout ve vzorkovně v Olomouci. Služby zákazníkům zahrnují i případnou odbornou montáž i možnost stavby celého krbu s krbovou vložkou.

Krbová kamna značky Romotop se výborně hodí do moderních interiérů. Velkoplošná prosklená dvířka s vícebodovým systémem zavírání umožňují opravdu si vychutnat atmosféru posezení u krbových kamen. Navíc se díky otáčecímu mechanismu krbových kamen potěšit z pohledu na plápolající plameny z každé části místnosti. Kamna značky Hein nabízejí souhru vysoce kvalitních kachlů české provenience a moderního špičkového topeniště Romotop. Kamna dotvoří klasický i moderní interiér. Kachle jsou vyráběny v mnoha barevných odstínech i povrchových úpravách. Pokud hledáte nízkoúdržbová, bezpečná krbová kamna, která vás nebudou obtěžovat kouřem unikajícím do místnosti, zvolte velmi praktická krbová kamna s výměníkem. Krbové vložky s výměníkem jsou ideální pro vytápění, protože umožňují rozvod tepla po ostatních místnostech domu či bytu.

 

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*