Krása fuchsií v pozdním létě a na podzim

Málo která květina se může pyšnit tak rozsáhlým druhem barev, velikostí a tvarem květů jako fuchsie. V příznivém roce nám kvetou již od začátku června a ještě nyní koncem září jsou  nejkrásnější.  Bohužel nám nastává i smutné období, kdy se blíží mrazy a fuchsie musí na svá zimoviště. Důležité je rostliny na přezimování dobře připravit. Od poloviny září bychom měli přestat fuchsie přihnojovat a soustředit se na to, aby  byly rostliny v co nejlepší kondici. Během září bychom je měli několikrát postříkat proti rzi a škůdcům.

V poslední době je na trhu poměrně velký sortiment mrazuvzdorných fuchsií, které jsou schopny přezimovat i v našich klimatických podmínkách v zahradě. V současné době je již na jejich výsadbu trochu pozdě. Na stanoviště je nutné vysadit  rostlinu  v květnu, aby dobře prokořenila. Před příchodem větších mrazů je pak důležitá důkladná přikrývka.

Snad žádný milovník fuchsií se nespokojí s rostlinami, které má již doma a bude nacházet stále nové krasavice, bez kterých nemůže jeho sbírka existovat. V zahradnictví Petro, Na staré cestě 3741, Mělník se na pěstování fuchsií specializují.

Dozvíte se zde všechny relevantní informace. Je zde rozsáhlá poradna a zahradnictví navíc vydává každý rok nový katalog těchto krásných rostlin. Jeho listováním si můžete zpříjemnit především dlouhé zimní večery. Katalog si buď stáhnete na webu nebo si ho necháte zaslat. Těšte se na rok 2011, který přinese do světa fuchsií více než stovku novinek. Přejeme hodně úspěchů v pěstování a těšíme se na Vaší návštěvu-Zahradnictví Petro, Mělník

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*