Kovový nábytek nejen pro kanceláře.

šatní skříňky

šatní skříňkyMožnosti uplatnění kovového nábytku jsou velice široké. Hlavní předností kovového nábytku je především jeho značná odolnost a dlouhá životnost. Estetické hledisko však také nezůstává opomenuto. I vývoj a výroba kovového nábytku se řídí módními trendy. Liší se použité materiály i konstrukce výrobků. Kovový nábytek nabízí moderní řešení vybavení nejen průmyslových interiérů, skladů a dílen, ale i stylové a na údržbu nenáročné vybavení školních šaten, šaten sportovních zařízení, ordinací, a v neposlední řadě kanceláří.

Základním vybavením kanceláří jsou kvalitní kartotéky a lístkovnice s nadstandardní odolností a moderním vzhledem. Otevírání a zavírání zásuvek je řešeno teleskopickými plnovýsuvnými lištami, které se vyznačují lehkým chodem i při plném zatížení. Na přání je možno vyrobit kartotéky vybavené zásuvkami s komfortním dotahem a tlumením. Zásuvky mají nosnost 40 Kg a jsou uzpůsobené jak pro volné uložení dokumentů A4 formátů, tak i uložení závěsných registratur.   Zásuvky lístkovnic mohou být uzpůsobeny i pro formáty A5 a A6.  Standardem je vybavení zásuvek perforací pro stabilní uchycení dělících příček v rastru 25 mm. Zásuvky kartoték jsou centrálně uzamykatelné cylindrickým zámkem a jsou vybaveny mechanismem, který brání vysunutí více zásuvek a jejich následnému převrácení.  Správnou volbou barvy nebo dekoru dřeva a úchytky je možno design perfektně sladit s ostatním nábytkem kanceláře nebo ordinace.

Nejpoužívanějším typem kovového nábytku zůstávají šatní skříňky různých velikostí a typů. Skříňky se vyznačují moderním konstrukčním pojetím. Špičkové a vysoce funkční šatní skříňky mají odolnou svařovanou konstrukci a příjemný design. K dispozici jsou varianty se šířkou oddělení 250, 300, 350 a 400 mm vybavené 40 mm nebo 160 mm vysokým soklem opatřeným plastovými kluzáky popřípadě 120 mm. Dveře mají dvouplášťovou konstrukci zajišťující nadstandardní pevnost v krutu a ohybu, a na vnitřní straně jsou opatřeny otvory pro případnou montáž příslušenství. V nabídce je několik způsobů uzamykání zahrnujících například otočné bezpečnostní uzávěry pro visací zámek, cylindrické zámky, kódové, elektronické nebo mincovní zámky.  Vysoce účinné větrání vnitřního prostoru skříňky je zajištěno větracími otvory ve dně, policích a na čelní straně víka. Vnitřní uspořádání skříněk je možné uzpůsobit podle požadavků zákazníků. Šatní skříně jsou vysoce odolné proti násilnému vniknutí díky oboustranné dorazové ploše dveří, která brání jejich násilnému vlomení.

V nabídce jsou také verze šatních skříní z galvanicky pozinkovaného a následně lakovaného ocelového plechu, který bez problémů odolává zvýšené vlhkosti. Kovové korpusy mají ve srovnání s běžně používanými korpusy z lamina podstatně vyšší pevnost a vydrží každodenní intenzivní používání. Pokud dáváte přednost jinému než celokovovému designu, lze zvolit verzi svařovaných šatních skříní s dveřmi z laminované dřevotřísky s ABS hranou v mnoha barevných variantách nebo v dekorech dřeva,  popřípadě verze s dveřmi z vysokotlakého laminátu, který má ještě vyšší odolnost.

1 Comment

  1. Já si myslím, že dřevěný nábytek mnohokrát ten kokový předčí. Např. nábytek na míru od http://www.jacques.cz/ je naprosto bezkonkurenční, pokud ho chcete srovnávat s kovovým nábytekm.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*