Ekologické a finančně výhodné vytápění telepnými čerpadly.

vytápění

vytápěníCeny energií neustále rostou a stávají se velmi podstatnou složkou rozpočtu každé rodiny nebo firmy. Volba vytápění tepelnými čerpadly vám zaručí velmi nízké provozní náklady, protože až 70% energie je čerpáno přímo z přírody. Používání tepelných čerpadel je ekologické a šetrné a nevyžaduje žádnou obsluhu. Na rozdíl od používání některých druhů vytápění nehrozí žádné nebezpečí vznícení nebo otravy oxidem uhelnatým. Nevznikají ani jiné nebezpečné zplodiny.

Obecně lze rozlišit tepelná čerpadla na tři základní typy: vzduch/voda, země/voda a čerpadla voda/voda. Přičemž první termín určuje, odkud získáme teplo, druhý kam se teplo předává. Teplo získané z okolí končí ve vodě, která vyhřívá radiátory, podlahy, bazény či jiná zařízení. Historie tepelných čerpadel sahá do čtyřicátých let minulého století a funguje v podstatě na stále stejném principu.odebírání a předávání tepla. Tepelná čerpadla využívají venkovního nízkopotenciálního tepla, k ohřátí chladiva a dále – prostřednictvím výměníku – vody v topném systému budovy. Energie nutná k provozu čerpadla je mnohem menší než teplo, se kterým daný prostor zahříváme.

Tepelná čerpadla vzduch-vzduch jsou zařízení, kdy je teplo odebíráno okolnímu venkovnímu vzduchu a pomocí vnitřních jednotek distribuováno do příslušných místností. Jedná se vlastně o klimatizace s možností reverzního chodu. Tento typ tepelného čerpadla umožňuje „chlazení + topení“.

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou zařízení, které odebírají teplo z venkovního vzduchu a pomocí výměníku toto teplo pak ohřívá topnou vodu, popřípadě v akumulačním zásobníku teplé užitkové vody.

Vyberte si pro váš objekt nejvhodnější čerpadlo firmy Panasonic, Midea, Daikin, Altherma nebo Sanyo. Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea nabízejí špičkovou kvalitu a inovativní nápady. Aquarea existuje ve variantě Spit obsahující vnitřní hydrobox, na který je možné napojit zásobník teplé užitkové vody. Varianta Monoblok o výkonu 9, 12, 14 a 16 kW, má pouze venkovní jednotku. Instalace je připojena pouze k systému topení a nevyžaduje přípojku chladivového potrubí. Tento systém se snadněji instaluje, je však náročnější na prostor. Pokud použijete inverter společně s kompresorem, získáte tak ještě vyšší účinnost a další úsporu  energie, až 30%.

Společnost Klima Rapid zajišťuje i kompletní dodávky a servis klimatizací.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*