Kliky do interiéru i exteriéru

kování Cobra

kování CobraTeprve dobře zvolená klika dotváří každé dveře. A výběr dveřního kování je opravdu široký. Kliky do interiéru i exteriéru se liší použitým materiálem, tvarem, barvou i motivem, tedy zpracováním. Pokud chcete kliku vyměnit, dávejte pozor na rozteč šroubů a ujistěte se, zda nové kování přesně sedí nebo překrývá otvory od původního kování.

Použitý materiál hraje důležitou roli především u venkovních klik, které jsou vystaveny působení povětrnostních vlivů. Dlouhou životnost zajišťuje většinou použití nerezové oceli i povrchová úprava kování. Důležitým kritériem při výběru venkovního kování je i bezpečnostní hledisko.

U interiérových klik můžete více dbát na design než na funkčnost. Vkus a styl interiéru se může odrážet i ve výběru kování na dveře. Můžete vybrat model odpovídající minimalistickému stylu, přímé linie či rafinované zdobné křivky. Pokud potřebujete kliku do historického objektu nebo máte rádi rustikální styl staveb, můžete zvolit kované kliky, které najdou své uplatnění v interiéru i exteriéru.

Vybíráme kliku

štítové kování CobraPři výběru musíme v první řadě zvolit kliku se štítovým nebo rozetovým kováním. U štítové kliky je nutné zvolit požadovanou rozteč, což je vzdálenost mezi osou kliky a osou otáčení klíče. Standardně to bývá 72 mm nebo 90 mm, případně 92 mm u bezpečnostních kování. U kování s koulí nebo s madlem musíme zvolit kliku pravou (označuje se R) nebo levou (označuje se L). To zjistíme jednoduše tak, že pokud stojíme přede dveřmi a chceme je otevřít pravou rukou,  jde o pravou kliku.

Designové kliky

Ti, kteří vyznávají originalitu a důraz na detail, možná najdou kování, které je opravdu zaujme, mezi rozetovými klikami modelové řady Cobra Design LINE. Jedná se o luxusní kliky pocházející z dílny italských designérů, které vynikají čisté liniemi. Jejich výhodou je i jednoduchá montáž, případně demontáž.

Design LineProč zvolit kliky Cobra?

Jednoduše proto, že dveřní kování nevybíráme každý den, a bude tedy dveře zdobit minimálně několik let. Dveřní kování a kliky Cobra představují již přes dvacet let zaručenou kvalitu a lety prověřenou funkčnost. Je snadné vybrat tu správnou kliku pro moderní byt, venkovskou usedlost, luxusní vilu či kancelář. V sortimentu najdete i bezpečnostní kování, dveřní zarážky, nechybí ani zadlabací zámky či cylindrická vložka, větrací mřížka a další doplňky. Pokud vás zaujalo dveřní kování Cobra, podívejte se na sortiment autorizovaného e-shopu kovani-cobra.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*