Hypotéky s výhodnými podmínkami splácení

porovnání hypotéky

porovnání hypotékyChcete si postavit, nebo rekonstruovat dům, máte vyhlídnutý krásný byt, ale potřebný obnos peněz bohužel nemáte? Nezoufejte, hypotékou řeší koupi či renovace bydlení většina lidí. Pokud má hypotéka dobře nastavená pravidla, nemusíte mít ze splácení vůbec strach. Naopak, hypotéka na koupi či rekonstrukci nemovitosti je případem, kdy se úvěr skutečně vyplácí. Nemusíte totiž složitě spořit po několik let, ale můžete bydlet v podstatě hned a u toho splácet hypoteční úvěr.

Aby však hypotéka pro vás skutečně byla výhodná, je třeba ji dopředu opravdu důkladně propočítat. Zvážit vaše stálé příjmy, propočítat, jaký obnos jste měsíčně schopni splatit a za jak dlouhé časové období. Navíc jsou momentálně úrokové sazby velmi výhodné, tj. dokonce mezi 2 a 3 procenty.

Hypoteční kalkulačka, kterou naleznete například na kalkulacka-hypoteka.cz. je velmi praktická služba. Právě tam si můžete jednoduše spočítat, kolik peněz a na jak dlouhé období si můžete vypůjčit. Dále vám kalkulačka ukáže,  jak velký úrok budete splácet. Hypotéka s úrokem pod 2%, je opravdu výhodná. Pokud splácíte víc, je nejvyšší čas začít uvažovat o refinancování stávající hypotéky.

Hypoteční kalkulačka je pohodlná zejména v to, že si můžete v klidu domova sednout, všechno si důkladně propočítat, zvážit, a pak už jen dojednat výsledný a pečlivě zvolený úvěr. Před tak důležitým rozhodnutím, jako je podpis hypotéční smlouvy, se můžete poradit s profesionálními pracovníky, kteří vám pomohou vybrat pro vás to nejlepší.

Pokud již hypotéku máte, přesto navštivte výše zmiňované webové stránky a přepočítejte si, kolik byste se stávající hypotékou platili právě vy. Možná budete až překvapeni, jak moc byste ušetřili. Refinancování je splácení předchozího závazku, půjčky, od jiných bank. Pokud se pro to rozhodnete, budete mít například mnohem nižší úrokovou sazbu a splácení si budete moct rozložit jinak, podle toho, jak vám aktuálně vyhovuje.

Plaťte skutečně tak, jak potřebujete, a je vám pohodlné. Nenechte se tlačit do splátek, které vám nevyhovují.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*