Elektronické obojky zrychlí a zkvalitní výcvik

petrainer PET 916

Pes je vděčný a milý společník člověka. Pokud ale chce žít ve společnosti ostatních lidí a psů, měl by mít každý pes alespoň základní výcvik. Každé plemeno k výcviku různě vnímavé. Problém většinou není to, aby pes význam povelu pochopil, ale to, aby povel splnil, a to především v případě, že jsou v okolí rušivé vlivy. Základem poslušnosti každého psa by mělo být přivolání psa za jakékoliv situace. Jen tak lze totiž zabránit pokousání či zaběhnutí psa, který se venčí na volno.

petrainer PET 916Lze toho dosáhnout tréninkem s dlouhým stopovacím vodítkem, není to ale snadná záležitost. Jednodušší variantou, jak přimět psa povel splnit i na dlouhou vzdálenost jsou elektronické výcvikové obojky.

Ty neslouží v žádném případě k týrání psa, ale k velmi rychlému odstranění nežádoucího chování, hlavně utíkání a štěkání. Elektronické výcvikové obojky používají i zkušení chovatelé a pejskaři. Pomocí této pomůcky se vám rychle a snadno podaří zvládnout i psy větších plemen. Pes po nevhodném chování velmi rychle pochopí varovný signál, většinou zvukový, který předchází slabému elektrickému výboji. Už tento varovný signál tedy většinou stačí k ukáznění psa.

Jednotlivé typy obojků se liší dosahem, funkcemi i cenou. Základními funkcemi jsou zvuk, vibrace a elektrický impuls. Některé modely umožňují ovládat i dva, případně až tři psy. Standardním dosahem elektronických obojků je 300 metrů. Sílu impulzů lze nastavit v sedmi, deseti, šestnácti nebo i 100 stupních. Intenzita elektrického šoku samozřejmě závisí i na rase, potažmo váze psa. Existují i modely s extra lehkým přijímačem určené pro nejmenší psy s váhou pod 4 kg. U takového psa neposlušnost spíš pobaví, protože moc hrůzy nepouští, jeho štěkání může ale obtěžovat majitele i sousedy.

Některé modely, jako je třeba Petrainer PET 980 umožňuje ovládání pomocí chytrého telefonu. Všechny obojky jsou ale zcela bezpečné a voděodolné. Různé typy elektronických výcvikových obojků seženete ve specializovaném obchodě elektronickeobojkypropsy.cz. V případě potřeby Vám zde i poradí s výběrem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*