Dlouhá cesta k nenápadným nástěnným klimatizacím.

klima

klimaČlověk je tvor poměrně choulostivý na změnu teploty. Jeho termoregulace není zrovna dokonalá. Už od dávných dob tedy hledá teplejší nebo chladnější prostředí, které by mu nejlépe vyhovovalo.

Posledních několik desetiletí není nutné kvůli optimální teplotě měnit místo, díky topení a klimatizaci si můžeme nastavit teplotu okolního prostředí, tak aby nám vyhovovala. Klimatizují se interiéry obytných domů, ale i bytů, laboratoří, kanceláří a dalších komerčních prostor. Klimatizaci má již většina novějších modelů osobních aut, a samozřejmě nechybí v letadlech a dalších dopravních prostředcích. Klimatizace upravuje vlastnosti vzduchu, například jeho vlhkost a mění jeho teplotu. Část vzduchu je přitom nasávána z venkovního prostředí, část vzduchu se recykluje.  Systém ventilátorů pak žene vzduch do místností atd. Teplý vzduch je z prostoru odváděn, v kondenzátoru a následně výměníku se chladící médium ochlazováno. Studený vzduch z výparníku je pomocí ventilů distribuován po prostoru, který chceme ochladit. Médiem přenášejícím teplo může být vzduch nebo voda. Sofistikované systémy klimatizací mohou fungovat i opačně, tedy jako tepelné čerpadlo používané k ohřívání prostoru. Přesně tak fungují například vysoce kvalitní klimatizace Samsung.

Pro klimatizaci kancelářských prostor se výborně hodí menší nenápadné kompaktní nástěnné kanceláře Samsung, které překvapí zajímavým designem a vysokou účinností při nízké spotřebě energie. Jako klimatizace do bytu můžete vybírat   kazetové, kanálové, parapetních i podstropní klimatizace.

Historie klimatizací je delší, než byste možná čekali. První klimatizační systémy jsou známy již z počátku dvacátého století, tedy více než 100 let. Počátečním problémem byla volba vhodného bezpečného média. I na našem území jsou klimatizace používány více než padesát let. Klimatizace se v poslední době rozšířila a používá se všude tam, kde je vysoká tepelná zátěž nebo v místech, kde je potřebné vytvořit příjemné mikroklima pro práci či zábavu. Trendem do menších prostor jsou nástěnné klimatizace.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*