Oblíbené wellness procedury-masáž lávovými kameny.

masáž lávovými kameny

masáž lávovými kamenyJedním z nejoblíbenějších způsobů relaxace, která vám umožní rychle si odpočinout a je přínosem pro vaše tělo jsou masáže. Masáže jsou součástí všech wellness nabídek a pobytů. Není vždy nutné absolvovat pobyt v lázních, existuje mnoho wellness salonů a studií, která nabízejí mnoho druhů terapií, koupelí, zábalů a masáží. Některé wellness produkty, jako například vonné oleje, kosmetiku, relaxační hudbu a mnoho dalšího oceníte i doma.

Jedna z nejvyhledávanějších a nejoblíbenějších masáží je masáž s použitím lávových kamenů. Masáž lávovými kameny je technika, která se do Evropy rozšířila z Havaje a Číny, kde má velkou tradici. Masáž se provádí studenými nebo nahřátými kameny různých velikostí. Mění se i intenzita tlaku na kůži a svaly. Lávovými kameny se masírují nejčastěji záda a šíje, kameny lze ale použít i na končetiny.

Při masáži horkými lávovými kameny se používají kameny zahřáté ve vodě na teplotu srovnatelnou s teplotou vnitřní části těla, tj. okolo 39°C. Nejdříve se kameny pokladou na určitá místa na zádech, za chvíli se teplo přenesené z kamenů i rozlije po celém těle. Již v této první fázi dochází k uvolnění.

Lávové kameny se umísťují podle energetických drah nebo čaker. Dochází tak k stimulaci energetických drah procházejících celým lidským tělem. Masáž lávovými kameny pomůže obnovit vaši energii a budete odcházet v dobré náladě. Pro podporu dobrého pocitu a uvolnění se používají exotické vonné oleje. Masáže napomáhají odstranit nervové napětí a odbourat stres, stimulují krevní i lymfatický systém. Mohou pomoci při špatném usínání a problémech se spánkem. Tělo je totiž propojeno s naší psychikou více než si uvědomujeme a připouštíme.  Masáže mají pozitivní účinek na zmírnění bolestí hlavy. Doporučují se i při bolestí svalů a kloubů, namožení a revmatismu.

Lávové kameny jsou vhodné pro každého, kdo netrpí křečovými žílami, problémy se srdcem a krevním systémem. Masáž by jste si měli odpustit i při nemoci nebo v průběhu těhotenství. Ti, kteří se masáži věnují nebo chtějí věnovat si mohou nakoupit různé druhy i velikosti lávových kamenů. Lze nakoupit i celé sady obsahující kameny extra velké, velké, střední, malé i mini.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*