Zaměřeno na palivové dřevo

palivové dřevo

palivové dřevoJe léto a tedy nejvyšší čas myslet na to, obstarat si palivové dřevo na nadcházející topnou sezónu. Topení dřevem má své nesporné výhody. Je to především poměrně nízká cena v porovnání s topením například plynem či elektrickou energií. Moderní kotle na topení dřevem či dřevěnými peletami jsou navíc ekologické a nezatěžují ovzduší spalinami tak, jak tomu bylo v případě starých typů kotlů na dřevo a další tuhá paliva.

Dřevo jako alternativní zdroj energie

I ti, kteří zvolili jako zdroj vytápění plyn, tepelné čerpadlo či elektrickou energii často mívají záložní nebo doplňkový zdroj vytápění – krb. Pokud se v krbu topí kvalitním dostatečně vysušeným tvrdým dřevem, je efektivita hoření a tedy přeměny dřevní hmoty v teplo dost vysoká. I menší krb či krbová kamna tedy zvládnou vytopit i několik místností. Používat k ohřátí místností v patře pouze teplo z komína je naopak velice neefektivní. Obecně se dá říci, že dřevo by mělo schnout alespoň dva roky. Topit lze i dřevem rok starým. Poměrně dobře hoří i méně vysušené letošní dřevo akátu či modřínu.

Dřevo se používá i pro grilování či uzení. K tomuto účelu se výborně hodí třeba dřevo třešňové, slivoňové nebo jabloňové, které pomalu hoří bez praskajících jisker, má výbornou výhřevnost a vytváří silné ovocné aroma.

Dřevo až domů

Ne každý má možnost a chuť připravovat si dřevo na zimní období sám. Pokud si chcete ušetřit práci, můžete si dřevo požadovaného druhu a rozměrů nechat dovést složené na paletách. Odpadá tak skládání dřeva i nepořádek. Společnost Optimtop nabízí 13 druhů dřevin vhodných na topení. Zákazníci oceňují dopravou zdarma v rámci celé ČR, a to již od jedné objednané palety palivového dřeva. Na výběr je dřevo sypané i rovnané, o optimální délce 33 cm. Mezi levnější varianty patří měkčí dřevo smrku či borovice, případně modřínu, jehož nevýhodou je vyšší kouřivost. V nabídce najdete ale také dřevo lípy, olše, břízy, habru či akátu, které je svými vlastnostmi podobné velmi oblíbenému buku a navíc dobře hoří i při vyšší vlhkosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*