Tento druh oblečení je určen výhradně pro spaní. Skládá se z horního a spodního dílu, v pase má většinou gumu. Ano. Bavíme se o pyžamu, které nemusí být ve všech případech jen praktické a obyčejné. Především dámy dávají přednost přitažlivějším modelům, v nichž se mužům proklatě líbí.
Pyžamo má svůj původ v Indii. Tenkrát však bylo určeno pro celodenní nošení. Dnes je tomu jinak. Britští kolonizátoři ho během 18. – 19. století rozšířili a ve 20. století se stalo běžným oblečením na spaní. Nejdříve sloužilo jen chlapcům a mužům, později začaly oblékat pyžama i ženy.
Na čem při výběru záleží?
Snad každý z nás spí v pyžamu. To platí alespoň pro chladnější dny roku. Známe tričkový druh, který se obléká přes hlavu a má dlouhé či krátké nohavice. Klasické kabátkové pyžamo se zapíná na knoflíky a je doplněno dlouhými kalhotami. Dále jsou k mání nejrůznější variace spodního prádla, triček a košilek.
Mladé dívky preferují odvážnější modely, starší generace si dopřejí komfort. Dámská pyžama by neměla být jen praktická, ale také svůdná. Určitě musí zahřát, ale v teplých dnech roku potěší i jejich sexy vzhled. Proč volit hřejivé, ale nepřitažlivé kousky, ve kterých vypadá žena jako pytel? Naštěstí dnes existují dámská pyžama krajková, saténová, s potiskem či výšivkou. Romantičky ocení květinové vzory a jednobarevné produkty osloví zase aktivně žijící ženy. Saténové pyžamo s krajkou zaujme jemností, hebkostí. V létě příjemně chladí. Když k němu zvolíte saténový župánek, vše je dokonalé.
Bavlna a bambusová vlákna
A čemu dávají přednost muži? Pánská pyžama nesmějí omezovat v pohybu. Na prvním místě je praktičnost. Muži mají rádi příjemné materiály, které neškrábou. V tomto případě ocení produkty z flanelu a bambusových vláken. Za zmínku stojí i bavlna s příměsí lycry, která potěší lehkostí, jemností a tepelným komfortem.
Buďte první kdo přidá komentář