Trápí vás velké horko v domě? Pořiďte si roletu!

rolety-do-oken

Uvažujete o tom, že si do oken necháte dát rolety? Nebo patříte mezi ty, kteří vůbec netuší, na co jsou takové rolety v oknech dobré? Ať už patříte do kterékoliv skupiny, dnešní článek vás bude určitě zajímat.

Co to tedy roleta je?

rolety-do-okenHlavním účelem rolety je především chránit před nežádoucím slunečním svitem. Posloužit však může velice dobře také jako bezpečnostní prvek. Rolety se dělí do několika druhů. Existují rolety látkové, římské rolety či zatemňovací rolety. Pokud se o roletách chcete dozvědět více, podívejte se na článek zde.

Látkové rolety

Tento typ rolet do oken patří mezi lidmi k těm nejvíce oblíbeným stínícím prvkům. Velice dobře vás tyto látkové rolety dokážou ochránit před nežádoucími slunečními paprsky, ale dokážou vás také ochránit před zvědavými pohledy lidí, procházejících po ulici. Chcete si roletu pořídit, ale bojíte se, že se vám nebude do interiéru chodit? Tak takový strach rozhodně mít nemusíte. Rolety do oken jsou dnes velice designově povedené. Vybrat si můžete například zastiňující roletu, která sluneční světlo zmírní a vytvoří tak v místnosti příjemné denní světlo. Druhou možností je zatemňovací roleta, která dokáže v místnosti pohltit veškeré světlo a vytvořit tak skvělé podmínky k nerušenému spánku.

Slyšeli jste už o předokenních roletách?

Tento typ předokenní rolety dokáže velice účinně snížit tepelné ztráty. V zimě totiž nejvíce tepla uniká právě okny. Další výhodou těchto rolet je to, že umí velmi dobře snížit hluk, který k vám domů doléhá z ulice. Předokenní rolety vás zkrátka ochrání před jakoukoliv nepřízní počasí a umí vám posloužit i jako bezpečnostní prvek.

1 Comment

  1. Dobrý den,
    pěkně napsaný článek. Doporučuji si před koupí rolet přečíst návod, jak správně změřit okno, pro výběr sprácvné velikosti interiérové žaluzie. Návod najdete na našich stránkách.
    Hezký den

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*