To nejlepší pro váš bazén

ohřev bazénu

Protože ne každé léto je tak teplé a slunečné jako bylo to loňské, a málokdo se spokojí pouze s několika dny v roce, které lákají k tomu vykoupat se v bazénu na zahradě, představíme si v dnešním článku metodu ohřevu vody v bazénu.

ohřev bazénuNejpraktičtějším řešením pro nadzemní i zapuštěné bazény je solární ohřev bazénu, který na rozdíl od jiných metod ohřevu vody  nepředstavuje nákladný zdroj energie, a který zvládne temperovat vodu na příjemnou teplotu. Podle velikosti a objemu bazénu je nutné zvolit správné rozměry panelu pro solární ohřev bazénu. Tepelný výkon je při slunečném počasí poměrně vysoký a vlastní montáž a případná demontáž panelu není nijak složitá. Je příjemné prodloužit si koupací sezónu a užívat si koupání i na jaře. Je také rozdíl koupat se ve vodě, která má 21 nebo 25 stupňů Celsia. Obzvlášť pokud nechceme v bazénu jen rychle plavat, ale i odpočívat a cachtat se.

Na stránkách BazenyProdej.cz najdete jednotlivé segmenty solárních panelů, které je možné skládat podle potřeby a velikosti bazénu. Kapacitu ohřevu lze tedy snadno rozšířit přidáním dalšího panelu. Pro zapojení ohřevu doporučujeme použít obtočnou smyčku, která ohřeje méně vody, ale na vyšší teplotu. Při připojení solárního ohřevu přímo na výtlak bazénové filtrace, velké množství vody se v ohřevu nestačí dostatečně ohřát. Optimální průtok přes solární ohřev se tedy udává jako zhruba 1/3 výkonu filtrace. Většina běžných solárních panelů stačí pro bazén o objemu okolo 15 až 20 m3.

Výkon ohřevu ovlivňuje i jeho umístění. Nejlepší je zvolit závětrné místo na jihozápadní straně. Pro zvýšení efektu se hladina bazénu zakrývá hladina bazénu solární plachtou, která přes noc a přes den, pokud se v bazénu nikdo nekoupe, zamezí úniku tepla z vody.

Aby bylo koupání v bazénu příjemné, budete potřebovat i bazénové schůdky. Většinou jsou vyrobeny z nerezu a jsou vhodné pro sladkou i slanou vodu. Univerzální schůdky lze použít pro betonové, foliové, laminátové a polypropylenové zapuštěné i nadzemní bazény. Schůdky vybíráme podle hloubky bazénu. Pro bazény s hloubkou cca 120-150 cm se používají většinou schůdky třístupňové, pro bazény s hloubkou do 170 cm 4 stupňové. Nerezové stupně bývají opatřeny plastovou protiskluznou úpravou povrchu. Pro ukotvení bazénových schůdků do betonu se používají pouzdra zemnící svorky a krytky, které jsou součástí balení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*