Světelná a akustická signalizace.

signalizace

signalizaceNa nebezpečí může upozornit optická signalizace. Tam, kde světlo z nějakého důvodu nelze použít, najde své uplatnění signalizace zvuková. Jednou z forem světelné signalizace jsou signální věže a majáky, které jsou samostatné nebo je lze skládat až z pěti modulů stejné či různé barvy. Signalizační majáky se instalují přímo nebo přes upevňovací konzoly.

Optická signalizace, to jsou hlavně světelné čočky. Vertikální a horizontální vybroušení čoček vyrobených z tvrzeného AS-plastu a reflexní systém zaručují velmi výrazné intenzivní barevné světlo s vysokou intenzitou. Signalizační majáky jsou charakteristické nejenom dobrou viditelností, ale i extrémní odolností vůči okolním vlivům a dlouhou životností. Dodávají se v provedení červené světlo, oranžové, zelené, modré případně čiré. Napájení je standardních 220 VAC, případně 100 VAC nebo 24 VAC/DC.

Dobrou viditelnost shora vykazují majáky a signalizační světla s vysoce výkonnými LED, které jsou vhodné pro nepřerušovaný provoz. Led žárovky spotřebují o 50 % méně elektrické energie než klasické žárovky. Navíc mají LED žárovky mnohem vyšší životnost.  Efektivita svícení je zvýšena unikátním reflexním systémem. Některé typy jsou navíc vybaveny  akustickým alarmem s regulací hlasitosti. Jednotunové alarmy lze navolit, rychlé či pomalé pípání. U většiny typů optické signalizace lze nastavit 3 typy záblesků. Lze zvolit průběžné, zábleskové i poplašné funkce. Výhodou signalizačních světel různé barvy i tvaru je i jednoduchá montáž.

Akustická signalizace, především některé typy je vhodná i pro použití v hlučných prostorech a provozech. Na výběr jsou různé tóny z nainstalované nabídky. Zvolit můžete klasické pípání, různé typy vyzvánění, melodie včetně známých písní a nápěvů. Digitální hlásiče jsou charakteristické trvale vysokou kvalitou zvuku po celé funkční období.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*