Střípky z historie digitálních zrcadlovek Canon.

Canon

CanonSvětoznámá Japonská firma Canon s hlavním sídlem v Tokiu, je známá mezi širokou veřejností především pro své kvalitní fotoaparáty s výbornou optikou, ale i pro v mnoha kancelářích i domácnostech oblíbené kopírky a tiskárny. Mezi průkopnické modely patřily Canon Powershot představený v roce 1996 nebo třeba Canon EOS vyráběný od roku 1987. Obě tyto série se v současnosti stále vyrábějí.

Historie firmy Canon sahá až do roku 1993. První fotoaparát této značky ale spatřil světlo světa o něco později. Vlastní optiku začala firma pro své foťáky vyrábět až v padesátých letech minulého století. Úspěšně tak dodnes konkuruje špičkové optice značek Leika a Nikon.

To, na co může být značka Canon opravdu pyšná jsou vylepšení a vývoj kvalitních digitálních zrcadlovek, které jsou stále populárnější v mnoha místech světa. Na rozdíl od Kodaku, Canon nezaspal nástup digitálních technologií, a za posledních zhruba dvacet let přestavil více než osm desítek modelů digitálních kompaktů a zrcadlovek.

Možná si dnes focení na klasický film už ani nedovedete představit, ale když byl na konci devadesátých let 20. století představen první digitální zrcadlovku Canon RC-701, málokdo věřil že klasickým fotoaparátům zvoní hrana. Jednalo se o Digital s dnes již směšným rozlišením 380 000 obrazových bodů. I cena fotoaparátu, který bylo možné zakoupit se speciální tiskárnou pro fotografie se dnes jeví neskutečně vysoká.

Asi nejfenomenálnější sérií fotoaparátů Canon jsou digitální fotoaparáty EOS především na svou dobu velice pokrokový, ale také opravdu drahý model EOS DCS 3, respektive 5, s 1.3 megapixelovým snímačem a mikrofonem pro nahrávání zvuku. Až 189 snímků šlo uložit na 260MB velký disk. PCMCIA disk, na který se vejde 189 snímků o maximálním rozlišení 1268 x 1012.

V roce 2000 byla uvedena na trh v mnoha pohledech revoluční odolná, lehká a do ruky padnoucí digitální zrcadlovka EOS D30 vybavená 3.25 megapixelovým CMOS snímačem a RGB barevným filtrem s vynikajícím vyvážením barev umožňující rychlé a kvalitní focení a dobrou komunikaci s počítačem. Hlavními výhodami se jeví výkonný a rychlý tříbodový autofokus a možnost výběru z několika režimů snímání.Snímky lze ukládat ve formátu jpeg nebo RAW.

Jedním z nejoblíbenějších modelů je inovativní DSLR Canon EOS 7D používaný nadšenci fotografování i profesionálními reportéry a fotografy. Jeho silnou stránkou je18 Mpx CMOS senzor, velký hledáček se 100% pokrytím obrazu a v neposlední řadě novinka mezi DSLR od Canonu, vestavěný transmitter, pro jednodušší komunikaci s externími blesky. Klasikou mezi kvalitními zrcadlovkami je full HD videosekvence.  Tomu, že se jedná o fotoaparát pro práci v terénu odpovídá i robustnější odolné tělo a snadné přehledné ovládání. Důvody pro koupi mohou být i rychlost sekvencí snímání 8 snímků za vteřinu, slušný 19 bodový zaostřovací systém a vysoká citlivost 12 800 ISO.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*