Připravte svůj vůz na letní sezónu

rajpneu.cz

O tom, že je dobrá pneumatika základem bezpečné a ekonomické jízdy jistě nebude nikdo polemizovat. I okem téměř nepostřehnutelný defekt, může způsobit problémy. A že je snadné takový defekt na pneumatice způsobit, ví asi každý, kdo se projel na českých silnicích po zimě. Hluboké výtluky nejsou ničím výjimečným ani na silnicích první třídy. Podobný efekt může mít i náraz kola do obrubníku či jiné pevné překážky během otáčení nebo parkování.

Silný náraz do kola představuje problém

rajpneu.czSilný náraz pak v interiéru dlouho rezonuje a nápravě rozhodně nesvědčí. Překvapivě hodně aut nemá v pořádku sbíhavost kol. Jestli to není náhodou případ i vašeho vozu zjistíte, pokud necháte otestovat geometrii. Není to časově ani finančně náročné. Svěřte se do rukou profesionálů z K&K PNEU s jednatelem Miroslavem Karasem. V  K&K PNEU, který má servisy v Šenově a Ostravě, se kolům a pneumatikám věnují více než dvacet let a měří geometrii nejen u osobních aut, ale také u vozidel SUV, 4×4 a dodávkových automobilů. Nechte si odborně poradit a vyvarujte se zbytečných chyb. Používají zde geometrii značky Hunter, kterou používají renomovaní výrobci automobilů pro její přesnosti a rychlosti měření. Nakupovat pneumatiky můžete i na webu rajpneu.cz. Využít můžete i akci měření geometrie kol za  poloviční cenu, pouze  125 korun v případě, že si koupíte sadu čtyř pneumatik.

Motoristé by měli brát testování náprav na geometrii víc vážně. Stejně tak jako sjeté pneumatiky nebo letní pneumatiky v zimě, má i špatné seřízení kol poměrně značný vliv na spotřebu pohonných hmot, stabilitu auta na vozovce a další jízdní vlastnosti. Špatně seřízená kola vedou k rychlému a nestejnoměrnému opotřebení pneumatik, čímž se snižuje jejich životnost.

Kontrolu geometrie je vhodné provést, při jakémkoliv silném nárazu do obrubníku nebo projetí hlubokým výtlukem, a kdy mohlo dojít k vychýlení kol. To, že v minulosti nastal v geometrii kol problém, si snadno ověříte právě podle nerovnoměrného ojetí běhounu pneumatiky.

Na vyvažování kol mají v servisech K&K PNEU v Ostravě a Šenově i speciální stroje. Unikátní vyvažovačky dokáží na rozdíl od těch klasických simulovat povrch vozovky, což umožní zjistit, zda je vada ve vyvážení, nebo v pneumatice. Tyto vyvažovačky umožní kvalifikovaně rozhodnout v případě sporných reklamací pneumatik. Díky tomu se reklamace vyřeší v daleko kratším čase.

Nejvyšší čas na nákup letních pneu

Pokud letos plánujete koupit nové pneumatiky pro nadcházející  letní sezónu, je právě vhodná doba. I přes některé informace o plánovaném zvýšení cen pneu, se nijak drastický nárůst cen nekoná. Většinu pneu koupíte za podobné, někdy dokonce nižší ceny než loni.

Právě na konci února je sortiment pneu opravdu bohatý a u prodejců lze narazit na výhodné slevové akce. Na konci jara se některé modely pneumatik vyprodají a hrozí zvýšení cen po dalším doplnění skladu. Narazit na slevové akce v dubnu je pak už skoro nemožné, naopak hrozí mírné navýšení cen.

Správný e-shop vás pravdivě informuje o skladových zásobách, nabízí rychlé dodání zboží – ideálně do druhého dne- i výběr způsobu platby. Takový je i specializovaný internetový obchod RajPneu, kde kvalitu zboží zastřešuje čtyřletá záruka i bezpočet spokojených zákazníků. Proto byl rajpneu zvolen e-shopem roku 2015.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*