Venkovní vířivky se stávají trendem posledních let. Však kdo by netoužil po tom mít na zahradě nebo terase vlastní soukromé wellness. Pořízení této venkovní masážní vany je však poměrně finančně náročné, a tak je třeba dopředu vše promyslet do posledního detailu. Kromě výběru vhodného modelu se řada lidí potýká i s dalšími otázkami, na které hledají odpovědi, jež jim usnadní rozhodování. Pojďme se podívat na ty nejčastější.
Umístění vířivky, elektrické připojení i maximální teplota
Otázek spojených s nákupem venkovní vířivky je celá řada, zde najdete odpovědi na ty nejčastější z nich:
· Kam umístit vířivku?
Venkovní vířivka musí být umístěna na rovné, zpevněné ploše, jako je například betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna.
· Jaký přívod elektřiny je vhodný?
Chcete-li si užívat maximální výkon vířivky, je ideální přívod 380 V (400 V). Menší modely vířivek či vířivky s nižším výkonem čerpadla pak můžete připojit i k 230 V, musíte ale počítat s tím, že během masáže dojde k odpojení vyhřívání.
· Musí být k dispozici trvalé připojení k vodě?
Nemusí – vířivka nevyžaduje trvalé připojení ke zdroji vody.
· Jaká je maximální teplota vody?
Ve vířivce si můžete nastavit teplotu max. na 40 °C. Optimální teplota je pak kolem 38 °C.
· Lze vířivku používat celoročně?
Ano, pokud zvolíte kvalitní model. Například prodejce Spahouse.cz je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden, které disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací, a jsou tak určeny pro celoroční venkovní využití.
· Jaké jsou náklady na provoz vířivky?
Náklady jsou závislé na daném modelu, izolaci či čerpadlu. Zvolíte-li opravdu kvalitní model s vysoce účinnou izolací a rekuperačním čerpadlem, pohybují se náklady cca mezi 1500 – 2000 Kč za měsíc (při používání 2–3× týdně), což je mnohem levnější, než návštěva komerčního wellness.
· Lze vířivku před koupí vyzkoušet?
Ano, tuto možnost nabízí například Spahouse.cz ve svých showroomech v Praze, Brně a Hradci Králové.
Buďte první kdo přidá komentář