Podělte se o svou zahradu

motyl

Také nechcete mít sterilní zahradu? Zahradu mohou obývat nejrůznější tvorové, hlavně zástupci hmyzí říše. Ale do zahrady patří i jiní živočichové. A mnozí mohou být velmi užiteční a pomoci nám s péčí o zahradu.

motylK tomu aby se motýlům, čmelákům, slunéčkům, pestřenkám, zpěvným ptákům, ale třeba také ještěrkám, žábám či ježkům u vás na zahradě líbilo můžete aktivně přispět. Pěkný domek pro zimní spánek u vás určitě udrží ježka. Líbí se mu třeba na hromadě kompostu, kam na podzim odstraníte spadané listí a zbytky suché trávy z trávníku.

Hmyz můžete pohostit voňavými medonosnými květinami a ubytovat ho můžete třeba v hmyzím domečku, který si můžete snadno vytvořit třeba i se svými dětmi. Pak ho stačí umístit na klidném místě v zahradě.

K tvorbě hmyzího hotelu můžete využít nejrůznější přírodní materiály, které samozřejmě nesmí být znečištěné, ani natřené. Ideální je kombinovat dřevo s navrtanými otvory, větvičky, kamínky, suché listí, mech, hrabanku, rákos, slámu nebo třeba staré zdivo a bambus. To přiláká užitečný hmyz a hmyz zase naláká hmyzožravé ptáky. Ptákům můžete nabídnout i šťavnaté plody bezinek nebo hlohyně šarlatové.

A které nenáročné rostliny mají moc rádi denní a noční motýli? Třeba topolovku, levanduli úzkolistou, řebříček tužebníkovitý nebo třapatku zářivou a muchovník Lamarckův.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*