Malé i velké profi vyvážečky dřeva

CT 7-14 4wd g2

CT 7-14 4wd g2Těžba dřeva se v dnešní době již netýká pouze gigantických podniků. Kousek lesa vlastní v České republice poměrně dost lidí. S obhospodařováním lesa souvisí samozřejmě i nutnost vytěžit dřevo z obtížně dostupného terénu. V opravdu složitém terénu se uplatní někdy i koně, většinou ale s odvozem pokácených kmenů pomáhají vyvážečky dřeva. Ty velké a sofistikované, opatřené hydraulickou rukou kupují velké dřevařské firmy. Menší vyvážečka na dřevo lze připojit za malotraktor či dokonce za čtyřkolku.

Zaměřeno na malé vyvážečky dřeva

Dělník ProfiKvalitní přívěsy sloužící k vyvážení dřeva z lesa vynikají výbornou prostupností terénem, odolností a vysokou nosností, která může přesahovat i 1 000 kg. Malé vyvážečky se většinou připojují za malotraktor, který má většina majitelů rozměrnějších pozemků a hospodářství.
Jednotlivé modely se liší již zmiňovanou nosností, hmotností, rozměry podvozku a ložné plochy i použitými materiály a zpracováním. Jejich hlavní předností je variabilita využití. Nemusí totiž sloužit pouze k transportu dřeva, ale i dalších materiálu. Lze je připojit za automobil i čtyřkolku s dostatečným výkonem.

Profesionální sklápěcí přívěs Dělník slouží k transportu stavebního a jiného materiálu.  Po odejmutí korby a nasazení postranic vznikne z celkem běžného přívěsu přívěs Dřevař. Jako doplňkový sortiment lze dokoupit delší zadní čelo (přívěs Lovec), jeřábové rameno s manuálním navijákem (přívěs Profi – dělník) či nástavbu pro transport velkoobjemových nádob na vodu (přívěs Vodník).

Mezi menší vyvážečky s maximální nosností 6 tun patří i model Farma CT 3,8 – 6 určený pro každodenní použití. Tato vyvážečka má páteřový rám a dosah hydraulické ruky 3,8 metrů.

Vybíráme větší vyvážečku dřeva

Pokud sháníte větší a sofistikovanější vyvážečku, která bude splňovat přesně vaše požadavky, vybírejte mezi vyvážečkami dřeva značky Farma, které se mohou pochlubit opravdu bohatou nabídkou volitelného příslušenství.

V nabídce najdete modely s nosností až do 16 tun. Velmi oblíbeným modelem je vyvážečka na dřevo Farma CT 6,3 – 9, kterou můžete mít i ve variantě se 4 WD pohonem kol. Jedná se o vyvážečku s dobrým poměrem výkon/cena. Jedná se o kvalitní vlek s provedením pohonu kol pomocí trakčních válců, osazený hydraulickou rukou o dosahu 6,3 metrů a zvedací silou 2800 kg, respektive 440 kg při plném vyložení.  Z dalších technických parametrů je třeba zmínit ještě 2,1 m2 ložnou plochu vyvážecího vleku, světlou výšku 53 cm a maximální nosnost 9 tun. Mezi volitelné příslušenství nejen tohoto modelu vyvážečky patří například prodloužení přívěsu, pár klanic navíc, brzdy, hydraulická čerpadla či hydraulický naviják.

Mezi další volitelné příslušenství vhodné třeba pro vyvážecí vlek s páteřovým rámem a maximální nosností 14 tun – Farma CT 7,0 – 14 4WD G2 a další modely patří například lesnický drapák či drapák na klestí, pracovní světlo, půdní lopatka, vkládací lžíce či ovladač hydraulického rozvaděče.

Mezi profi modely se neztratí ani vyvážečky Vahva Jussi. Kvalitu těchto vyvážeček oceňují mnozí zákazníci nejenom u nás. Je to dané jejich stavebnicovým řešením, vysokou variabilitou, dobrou zvedací síla a nosností.

Vyvážečka VAHVA JUSSI 400 je malý ale zcela profesionální vyvážecí vlek s nosností 1500 kg, který lze připojit za výkonnou čtyřkolkou nebo malotraktor. Vyvažečka je vybavena výkyvnými nápravami, nízkotlakými vysokozátěžovými pneumatikami a otočným závěsným zařízením. Variabilitu použití rozšíříte doplňkovým sortimentem jako je hydraulická sklopná korba, dálkově ovládaný hydraulický naviják, teleskopické výložník k prodloužení dosahu hydraulické ruky, nakladač sypkých hmot či půdní vrtáky, případně hydraulický pohon kol.

Kde nakupovat

Pokud potřebujete pomoci s výběrem optimálního modelu vyvážečky dřeva, obraťte se na specializovanou firmu JPJ Forest, s.r.o., která vám s výběrem pomůže a je schopna v případě zájmu zajistit i financování vybraného modelu vyvážečky. Můžete si nechat zpracovat cenovou nabídku včetně vybraného doplňkového příslušenství.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*