Kvalitní ložní prádlo – základ dobrého spaní

3d povleceni

Vydatný a kvalitní spánek je základním předpokladem dobré nálady a pozitivního pocitu, který nás provází celý den. Je vědecky dokázáno, že psychická pohoda úzce souvisí s kvalitou našeho spánku a zároveň tak podmiňuje i dobrou fyzickou kondici. Jak dosáhnout toho, abychom z lůžka vstávali každé ráno odpočinutí a dobře naladěni? Obecně se doporučuje, aby ložnice byla vytopena na přiměřenou teplotu, to znamená ani příliš velké horko, ale ani zima, která by nás budila. Vedle teploty je rovněž důležitá i správná vlhkost vzduchu, již zaručí nádoby s vodou umístěné na topení, případně vlhký ručník přehozený přes radiátor. O vhodnou vlhkost vzduchu se také postará časté intenzivní větrání místnosti.

Materiál je důležitý

Co na naše smysly působí však vskutku bezprostředně, je čisté ložní prádlo. Na trhu nalezneme bohatou nabídku lůžkovin a záleží jen na nás, jaké si vybereme. Rozhodně se vyplatí sáhnout po kvalitním přírodním materiálu. Každému vyhovuje něco jiného. Bavlna je prodyšná, příjemná na dotek a vykazuje vynikající savost. Naproti tomu krep není třeba žehlit, ale zároveň si zachovává sací schopnost a prodyšnost. Někomu nevyhovuje jeho zvrásněný povrch a raději dává přednost saténu. Pod saténovou přikrývkou získáme pocit luxusu a pohodlí. Tento materiál je velice příjemný na dotyk, v létě chladí a v zimě hřeje. Na zimu se hodí jemné a teplé flanelové ložní prádlo a pro ty, kteří mají studené nohy i ve vytopených místnostech, se doporučuje mikroflanel. Aby byl výčet úplný, nesmíme zapomenout na damašek, který kupovaly do výbavy už naše babičky, protože věděly, že spolu s damaškem si pořizují kvalitu téměř na celý život.

Krásné obrázky ve snech

3d povleceniNejen hmatem vnímáme okolní svět. Nejvíce vjemů získáváme prostřednictvím zraku. V ložnici nenalezneme mnoho nábytku, proto hezké ložní prádlo dá celé místnosti zcela unikátní ráz. Velice oblíbená jsou povlečení s fototiskem. Na trhu nalezneme tak obrovskou nabídku, že můžeme pořídit polštář a přikrývku libovolně podle vkusu i zájmového zaměření. Malé děti milují pohádkové postavičky, které je provází na jejich cestě do postýlek. Milovníci zvířat či dalekých zemí se zachumlají do překrásného zajímavého 3D povlečení s obrázkem geparda, tygra, koní nebo africké buše. I ve snech můžeme cestovat a při prvním otevření očí spatříme známou siluetu Eiffelovy věže nebo Sochy Svobody. Blížící se Vánoce znamenají taktéž zvýšenou poptávku po kvalitním zboží, proto řada společností přichází s výjimečnou nabídkou, kdy můžeme pořídit povlečení 3D v akci. Za běžnou cenu jednoho povlečení 3D získáme rovnou dvoje.

Kvalitní a krásné povlečení rozhodně přispěje k dobrému pocitu, a tím má i podstatný vliv na to, s jakou náladou se ráno probudíme – po sladkých snech a vyspalí dorůžova.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*