Inspirace a tipy pro vánoční výzdobu a osvětlení do bytu

vanocni osvetleni

Přípravu na Vánoce není radno podceňovat, pokud to mají být svátky klidu a odpočinku. Rozhodnete-li se naplánovat výzdobu, koupit dárky a připravit si zásoby na druhy cukroví, které budete letos péct s předstihem, vyhnete se tlačenicím a shonu, jež vypuknou v prosinci.

Vánoční výzdoba bytu

vanocni osvetleniObyčejně stačí vybrat si předem barevné kombinace, z nichž vytvoříte veškerou výzdobu. Může to být teplá kombinace zlaté a červené, studenější stříbrná a modrá, zkrátka kombinace, které se vám nejvíc líbí. Každá místnost v bytě může být jinak laděná. Jakmile máte vybranou barvu, všechno ostatní se tím usnadní. Na dveře umístíte věnec s umělým květem rudého šáchoru, zelenými větvičkami a zlatou stuhou. Dovnitř podobně laděný stromeček se zlatou hvězdou, šiškami, červenými řetězy a ozdobami různých odstínů zelené. Ubrus na stole bude také s převládající zelenou a červenou. Světelné řetězy a dekorace mohou být zelené, červené a klasické žluté. V jednoduchosti je síla, nemusíte si přeplácat byt zbytečnostmi, ozdoby a světla budou působit vkusně a jednotně, když je barevně sladíte a nepoužijete jich najednou příliš mnoho.

Vánoční osvětlení a dekorace do bytu

Co se týče světel, k mání jsou různé tvary, barvy a velikosti. Klasické svíčky, hvězdičky, rampouchy, světelné koule, déšť, sněhové vločky, z toho všeho můžete mít krásný řetěz. Mezi oblíbené dekorace do vnitřku bytu patří bezesporu i svítící hvězda umístěná do okna nebo do jinak bezútěšného rohu místnosti. Krásné jsou i svítící květiny, například světelný řetěz z růží a romantické větvičky magnolie na parapetech. Na trhu jsou k mání jak obyčejné žárovky, tak všestranně využitelné LED diody. Jestliže zvolíte raději modernější LED vánoční osvětlení, výrazně tím ušetříte za svícení, LED žárovky mají totiž až o 80 % nižší spotřebu než běžné žárovky. Jejich pořizovací ceny se navíc nijak výrazně neliší. Které vánoční osvětlení si letos vyberete vy?

Hledáte-li inspiraci, dobrým pomocníkem vám bude internet. Najdete s ním tipy na vánoční prostírání, home made ozdoby a veškeré vánoční vychytávky jako jsou ověřené recepty na vánoční cukroví. Užijte si Vánoce bez tlačenic a shonu, nakupujte s předstihem a přes internet!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*