Domácí sauny a infrasauny

sauna

Děláte něco pro sebe? Zdravě jíte a pravidelně se hýbáte? Relaxace a odpočinek ale také patří k plnohodnotnému zdravému způsobu života. Tuhý kořínek si nemusíte udržovat jen sportem, ale třeba i saunováním. Sauny přispívají k dobrému prokrvení a zocelují cévní systém. Tělo se příjemně prohřeje a díky ochlazování dochází i k otužování. Je dokázané, že lidé, kteří pravidelně docházejí do sauny jsou mnohem méně nemocní.

sauna

Ale že nemázte čas pravidelně docházet do sauny? Nevadí! Pořiďte si saunu vlastní. Na výběr totiž dneska máte z různých typů i rozměrů saun po domácí pro jednu osobu, kterou ocení zejména lidé s malým příbytkem, až po luxusní saunovací domky. Ty se hodí zejména pro více osob a pro komerční nebo veřejné účely.

Ani astmatici a kardiaci už nemusí být smutní, že je pro ně blahodárné saunování zapovězeno. Můžete si totiž pořídit i domácí infrasauny. Ty se stejnou potivostí vyvíjí mnohem menší teplo. Infra teplo je velmi příjemné a hodí se i pro děti. Cyklus v infrasauně není třífázový jako v klasické sauně. Doporučuje se prohřívat cca 40 minut, pak schladit nejlépe v bazénku (ale postačí i studená sprcha) a pak si dopřát minimálně 15 minut odpočinku. Infrasauny jsou tedy jednofázové narozdíl od klasických saun, kde se doporučí 3 po sobě jdoucí cykly prohřátí, zchlazení a odpočinku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*