Bytový textil dokáže zázraky! Ty designové tedy určitě!

periny a polstare

Bytový textil vzpruží váš interiér. Za minimum finančních prostředků! Respektive tomu tak může být!

Záclony, závěsy, dekorační polštářky i ložní povlečení, to vše označujeme jedním pojmem bytový textil. Jeho úkolem v podstatě je interiér zútulnit, vytvořit v něm vlídnou domácí atmosféru. Kterou navíc můžete snadno přizpůsobit, ať již sezoně či náladě. A díky jeho finanční dostupnosti i snadno měnit.

periny a polstare

Zaměřeno na funkčnost i design

Funkce bytového textilu jako takového je funkční i estetická. Záclony a závěsy zatemňují, brání proudění agresivních slunečních paprsků, ale i interiéru v závislosti na materiálu a barvě dodávají puncu luxusu a elegance. Podobnou funkci má i ložní povlečení v ložnici, které se na posteli může vyjímat jako šperk. Opět se jedná o cenově dostupný způsob, jak ložnici dát šmrnc, který možná postrádá.

Spárujte závěsy s dekoračními polštářky

Tajemstvím úspěchu je, když bytové textilie v interiéru ladí. Základním designérským trikem je, když se vám podaří sladit závěsy s dekoračními polštářky, ať již v ložnici či obývacím pokoji. Některé e-shopy (například dante.cz) toto „párování“ mají ve své nabídce. K vybraným závěsům si můžete pořídit i dekorační polštářky. Výsledek pak je přímo dokonalý. Jako vystřižený z časopisu o bydlení.

Okrasné, nebo stínící

Ještě před tím si ale uvědomte, k jakému účelu má váš závěs sloužit. Závěsy se totiž dělí na okrasné a stínící. Velmi efektivního výsledku také dosáhnete, když závěsy sepnete ozdobnou sponou.

Záclony ano či ne?

Pokud vás netrápí pohledy zvenčí, není nutné k závěsům pořizovat záclony, byť je pravdou, že kdo si na ně jednou zvykne, se bez nich prakticky neobejde. Zatímco jedno dávají přednost holým oknům, jiným okna bez záclon připadají studená a interiér nezabydlený. Záclony každopádně můžete mít různě dlouhé. Mohou zakrývat pouze plochu okna, nebo sahat až k podlaze. Oblíbené jsou i záclony s různě atypicky vystřižené i zdobené.

Možnosti jsou jinými slovy nepřeberné. Tak jich využijte!

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*