Sečení vysoké trávy

Honda-hrx-537-hz

Tráva roste všude, ale ne na všech místech má péči anglického trávníčku. Pokud jezdíte na chatu či chalupu jen jednou za čas a tráva Vám tam přeroste, klasickou sekačkou si asi moc nepomůžete. To samé platí pro louky a pastviny, sady a podobně. Samozřejmě i pro trávu, která je určená na sušení jako zimní pochoutka pro koně, králíky, morčata a podobně.

Na takovéhle sečení musíte použít buď křovinořez nebo bubnovou sekačku. Některé bubnovky se dělají jako traktůrky, za jinými musíte chodit. Dá se k nim přidělat různé příslušenství jako jsou hrabičky, ale i vozíky a podobně.

Velký výběr je i v sekci motorových kos a křovinořezů. Kosy oproti křovinořezům mají slabší motor a nezvládnou posekat tvrdé stvoly nebo kmínky křovisek. S pořádným křovinořezem (v cenové relaci cca 10.000 Kč) ale posečete opravdu všechno. Dá se k němu připevnit buď klasická struna nebo železný nůž. Tomu neodolá už opravdu nic. Moderní křovinořezy mají čtyřtaktní motory. Proto se doporučují zejména pro mužskou populaci, protože v podstatě máte „motor v ruce“

Honda Miimo

Jako u každé práce nezapomeňte na vlastní bezpečí. Štít chránící obličej nebo alespoň oči před kamínky by měl být samozřejmostí. Do Vaší výbavy by bezesporu měly patřit i pracovní rukavice a sluchátka proti hluku.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*