S praky si užijí skvělou zábavu děti i dospělí

deti

Patříte mezi tu část populace, která již od dětství miluje aktivní trávení volného času na čerstvém vzduchu? Pocházíte z vesnice, kde jste mohli celé dny pobíhat venku, nebo jste pravidelně jezdili užívat si lesy, louky a dobrodružství k babičce, případně s rodiči na chatu? A život bez pobytu v přírodě si nedokážete představit ani teď, když jste už dávno odrostli dětským střevíčkům, dokonce se vám občas zasteskne po dobrodružstvích, která jste kdysi prožívali?

Měli jste svůj prak? Pořídit si ho můžete i teď!

K hrám na indiány, cestovatele, kovboje a piráty v dětských očích po dlouhou řadu let neodmyslitelně patřil prak. Míval ho téměř každý kluk a dokonce i nejedna dívka. A často se jednalo takřka o rodinnou památku, kterou předávali tatínkové i dědečkové další generaci. Praky byly pro mnoho generací nejoblíbenější dětskou zbraní a právě ony měly na svědomí nespočet rozbitých oken. Jako munice sloužily pečlivě vybrané co nejsouměrnější kamínky a děti se předháněly v tom, kdo má lepší mušku a který prak dostřelí na větší vzdálenost. Důležitá byla zejména kvalitní guma. Během dospívání většina majitelů předala své praky mladším a pustila se do budování kariéry. Nicméně mnozí si na svůj prak s nostalgií vzpomněli poté, co založili rodinu a jejich děti dorostly do věku, kdy je na místě podporovat je v touze po poznávání širšího okolí a zdokonalování dovednost.

S kvalitními praky může střelbu trénovat celá rodina

Praky jsou samozřejmě zbraň a při jejich používání je třeba dbát veškerých zásad bezpečnosti. K jejich pořízení však není třeba splnit žádné podmínky. Jsou zcela volně dostupné a v nabídka zahrnuje jak klasické dřevěné typy, tak i moderní praky z plastu a oceli. Pro opravdu přesnou střelbu na velkou vzdálenost jsou určeny praky s oporou zápěstí.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*