Pokojové rostliny, které bez problémů přežijí chvíli bez vody

Líbí se vám pokojové rostliny, ale nepatříte zrovna mezi zodpovědné pěstitele a občas na jejich zalití zkrátka zapomenete a pak vám rostliny doslova před očima uhynou? V takovém případě, je na čase zamyslet se hlavně nad tím, zda druhy květin, které doma pěstujete jsou pro vás to pravé. Květiny, které nějakou dobu vydrží bez vláhy oceníte pak i v případě, že rádi a hodně cestujete. Můžete se pak vydat na dovolenou a nebudete muset přemýšlet o tom, zda to vaše pokojové květiny zvládnou.

Aloe vera

Léčivá rostlina, kterou asi všichni moc dobře znáte. Většinou ji ale známe převážně z kosmetického průmyslu, kde je využívána opravdu velice hojně. Bohužel se ale zase tak často nepěstuje ve formě okrasné květiny. To je ale poměrně veliká škoda, protože aloe se řadí mezi květiny, které pár dnů sucha vůbec nijak nerozhází. V zimním období pak dokonce aloe můžete zalívat opravdu jen trochu, a to až poté, co její substrát zcela vyschne. Pokud jí umístíte na světlé místo, věřte, že u vás bude dlouhé roky spokojeně žít.

Zamiokulkas

Krásná, pohledná rostlina, která se v posledních pár letech těší veliké oblibě a vůbec se vlastně není čemu divit. Na zálivku se řadí mezi rostliny velice nenáročně. Mají totiž velkou podzemní hlízu, která funguje jako zásobník vody pro celou květinu. Dokonce i v letních měsících bude naprosto dostatečná zálivka jen jednou za jeden až dva týdny.

Tlustice

Tato květina pochází z Afriky, je tedy na tvrdé podmínky poměrně zvyklá. Její listy jsou tlusté a zelené a velice dobře se dokáží vypořádat se suchem. Miluje slunce a bez zálivky vydrží klidně i 3 týdny. Pokud tedy jedete na dovolenou, opravdu se nebudete mít čeho bát.

Šplhavník

Rostlina oblíbená u našich babiček. Postupně se na ni lehce pozapomnělo, ale aktuálně se zase dostává do čím dál větší obliby. A za to může především její velká nenáročnost na zálivku. Nesnáší přemokření, ale se suchem si dokáže s grácií poradit. Bez vody vydrží klidně až tři týdny a poté svěsí své listy. Postačí ji však dopřát vláhu a ihned se zase rychle vzpamatuje.

Sloní noha

Tato rostlina je další z řady velice nenáročných. Má velice tlustou spodní část. Odtud také název sloní noha. Tato část slouží jako zásobník vody pro celou rostlinu. Tato rostlina se běžně vyskytuje v pouštích, a tak je zvyklá opravdu na tvrdé podmínky. Proto jí rozhodně nijak nerozhodí vaše dovolená, nebo zapomnětlivost.

Dracéna

Exotická ale zároveň nenáročná pokojová rostlina vhodná pro každého. Potřebuje umístění mimo přímé slunce, které ji nesvědčí. Nesnese dobře přemokření, ale případné chvilkové sucho ji problém nedělá. Dracénu byste také neměli umístit do průvanu, který může mít na svědomí opadávání a žloutnutí listů.

Domácí štěstí neboli kořenokvětka

Rostlina, která je naprosto předurčená pro začátečníky. Postačí, když jí vyberete místo, které nebude v průvanu a také se vyhněte přímým slunečním paprskům. Ani této rostlině rozhodně nesvědčí přemokření substrátu. Naopak bude ráda, když na ni občas zapomenete a zálivku budete volit rozhodně v mírné formě.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*