Octomilky se probouzejí k aktivitě

Jaro je sice krásné období, ve kterém se vše probouzí k životu. To bohužel ale platí i o nepříjemném hmyzu, včetně octomilek. Kdo se s nimi již někdy v životě setkal, ví, jak těžký může tento boj být. Ve chvíli, kdy se vám doma přemnoží vám celý problém přeroste přes hlavu, protože v takové chvíli už začíná být boj s nimi opravdu velice nepříjemný a můžete velice snadno propadnout pocitu, že tuto bitvu nemáte šanci vyhrát. Proto je důležité zakročit okamžitě ve chvíli, kdy si octomilek u vás doma všimnete. Nastražte na ně pasti, které vám velice výrazně pomohou tuto bitvu vyhrát.

Malý hmyz, který vám znepříjemní život

Na jaře se vše probouzí k životu. Rostliny začínají kvést, svítí více slunce, a to vše nám dává mnohem větší chuť do života. Bohužel to platí i o octomilkách, které se také po zimní pauze probouzejí k životu. Samozřejmě nejde jen o octomilky, k aktivitě se dostávají i komáři, klíšťata atd. My se ale dnes budeme věnovat především octomilkám. Největším problémem u tohoto malého hmyzu je rychlost jejich množení. Ještě ráno máte doma octomilek, že byste je spočítali na prstech jedné ruky. Po návratu z práce jich ale doma budete mít již jednou tolik. To je na boji s nimi to nejhorší. Stačí jen pár zapomenutých jedinců a celý váš boj může začít znovu. Prvním bodem k úspěchu je tedy začít situaci řešit hned jak doma objevíte pár jedinců. K tomu vám mohou pomoci pasti, díky kterým octomilky chytíte prakticky bez práce.

Prevence je bod číslo jedna

Pokud nechcete octomilky do vašeho domova lákat je důležité neposkytnout jim doma prostředí, které se jim líbí. Nikde tedy nenechávejte zbytky jídla, ani sladkého pití. Stejně tak často vynášejte odpadky, protože i tam se octomilkám líbí. Na druhou stranu můžete jídlo, či odpadky využít k jejich nalákání.

Pokud se u vás přeci jen objeví

Pokud vás octomilky i přes veškerá opatření přeci jen navštíví, můžete jako první pomoc vytvořit past z toho, co octomilky přitahuje. Do misky nebo sklenice dejte například slupku od banánů, nebo nějaké jiné zbytky jídla. Do sklenice můžete nalít sladkou šťávu, ocet, nebo červené víno. Vrh nádoby zakryjte potravinovou fólií a do ní udělejte pár malých dírek. Octomilky budou moci vletět dovnitř vaší pasti, ale cestu ven již nenajdou. Důležité je past umístit na místo, kde se octomilky aktuálně nejvíce vyskytují. Uvidíte, že velice rychle přijdou objevovat, co se to v jejich blízkosti nachází. Tato metoda na jejich chycení je jedna z těch nejefektivnějších. Dle našich zkušeností nám fungovala dokonce lépe než speciální lapače na octomilky, které lze zakoupit v drogérii.

Může pomoci i vysavač

Pokud je u vás doma octomilek opravdu více než dost, můžete s nimi zatočit i za pomocí vysavače. Tato práce vás ale může stát pár nervů, protože octomilky rychle létají, a tak vám může dát trochu práce všechny vysát. Až je vysajete, ihned vyhoďte do venkovní popelnice pytel z vysavače, nebo vysypte nádobku. Nikdy si tento obsah nevyhazujte do koše doma. Octomilky by vám z něho zase vyletěly a vy byste tak mohli začít znovu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*