Komfortní bydlení v nízkoenergetických domech.

nízkoenergetický dům

nízkoenergetický důmÚspora energií v nově plánovaných a stavěných budovách by měla být již standardem. Je možné bydlet v novostavbách, které jsou ještě o krok dál. Nízkoenergetické byty třídy A  jsou byty se spotřebou menší než 43 kWh/m2/rok. Nízkoenergetické domy představují zcela novou kvalitu bydlení. Další výhodou je bydlení v atraktivních, klidných, dobře dostupných lokalitách.  Nízkoenergetické domy se vyznačují důkladným kvalitním zateplením, promyšleným systémem větrání a použitím nových technologií zaručujících výrazné úspory v nákladech na vytápění.

Velmi podstatnou výhodou nízkoenergetických domů je mimořádně příjemné stále klima v interiéru bez velkých výkyvů teplot, přetopení, chladných stěn a podlah a bez rozvoje plísní a alergenů v prostředí. Díky opravdu kvalitní izolaci nepotřebuje nízkoenergetický byt běžný systém vytápění, protože má opravdu nízké ztráty tepla. Využívají energii ze slunce, teplo vydávané domácími spotřebiči a samotnými obyvateli domu, což snižuje nejen náklady na topení, ale i zkracuje topnou sezónu o  1-3 měsíce.

Podpůrnými systémy zabraňujícími úniku tepla jsou kvalitní okna a systém rekuperace vzduchu. Při řízeném větrání proudí do bytu neustále čerstvý vzduch s minimálními tepelnými ztrátami. Vzduch odváděný z místností totiž předává své teplo v rekuperačním výměníku čerstvému vzduchu. Náklady na teplo jsou až o 70 % nižší ve srovnání s běžnými novostavbami a ještě nižší v porovnání se starými domy.  Řízené větrání pomáhá optimalizovat vlhkost v bytě, minimalizuje výskyt prachu a snižuje koncentrace oxidu uhličitého. Vzduch je do bytu přiváděn přes  prachový filtr. Je zde možné i řešení pro alergiky a to použít  pylový filtr, díky tomu je potom i bydlení pro alergiky zvláště v jarních a letních měsících příjemné.

Zateplení a kvalitní okna s trojskly zajišťují dokonalé odhlučnění bytu. Ekologický charakter staveb citlivých k životnímu prostředí lze podpořit instalací solárních panelů pro ohřev teplé užitkové vody.  Kromě nadstandardního zateplení a dřevěných oken s trojskly využívájí pasivní domy Praha i kvalitní architektonický návrh s optimální orientací domu a oken vůči světovým stranám a omezení tepelných mostů jako jsou parapety oken, prostupy kovových konstrukcí a jiné překážky. Každá bytová jednotka v domě může samostatně regulovat větrání a individuálně tak volit optimální tepelné podmínky

Jestliže koupě nemovitosti je jistou investicí do budoucna, pak koupě nízkoenergetického či pasivního bytu je výhodnou investicí dvojnásob. Výstavba naprosto unikátních luxusních bytových domů v energeticky pasivním standardu probíhá zejména v Praze Strašnicích a Měcholupech. Novostavby Praha v nízkoenergetickém standardu vyrostou brzy i na jiných místech hlavního města. Developeři připravují pasivní bytové vily v lokalitách Prokopské údolí, Malešice a Hloubětín. Pasivní bytová vila Pod Altánem je citlivě navržena tak, aby nerušila atmosféru čtvrti plné zeleně a tichých elegantních vil, bude nabízet  šest bytových jednotek velikostí 3+kk až 4+kk, od 82 do 125 m2. Na každém patře budou pouze 2 byty, každý s 2 garážovými stáními, komfortní předzahrádkou nebo terasou a sklepem.  Terén tohoto pozemku umožnil, že každá předzahrádka či terasa si uchovala svoji intimitu při nadstandardní velikosti.

Dalším designově unikátním úsporným bytovým domem je nízkoenergetická Vila Augustus umístěna v klidné lokalitě vilové čtvrti v Praze 10 – Strašnicích. Rovněž Vila Augustus je navržena za využití špičkových technologií a splňuje nejnáročnější požadavky náročného klienta. Jedná se o komfortní byty se zahradou, terasou a krásným výhledem. Další výhodou je dobrá dostupnost do centra Prahy a výborná občanská vybavenost. Architektura vily je rozdělena do dvou třípodlažních hmot s vloženým komunikačním jádrem, které tvoří prosklené schodiště s výtahem. Jižní strana vily se otevírá do zahrady velkými prosklenými plochami, které budou zastíněny elektricky ovládanými venkovními žaluziemi. Srdce vily bude hladce omítnuté ve světlém odstínu a bohatě doplněné tmavým dřevěným obkladem. Dřevěná okna budou sladěna ve stejném odstínu a doplněna skleněným zábradlím. Budoucím majitelům nízkoenergetických bytů ve Vile Augustus je k dispozici celkem 9 prostorných bytových jednotek o velikosti 3+kk či 4+kk. V přízemí jsou budoucím majitelům k dispozici rozsáhlé zahrady, ve vyšších podlažích pak prostorné terasy s krásnými výhledy na panoramata Prahy, které díky orientaci na jižní stranu do zahrady, dodávají dostatek slunce a světla a jsou ideální k odpočinku.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*