Také musíte svého miláčka, ať už psa nebo kočku sem tam vozit v autě? Věděli jste, že je potřeba několik opatření, jak zvířata vozit, abyste se nedostali do rozporu se zákonem?
Silniční zákon v paragrafu 5 totiž pamatuje i na naše čtyřnohé kamarády, kde se píše že: „Při přepravě nesmí být ohrožena bezpečnost řidiče, přepravovaných osob a bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.“
Pokud psa vozíte jen velmi zřídka, určitě není potřeba nechávat vsadit mříž do zavazadlového prostoru. K tomuto účelu postačí bezpečnostní síť, kterou pořídíte za necelých 150 Kč. Pokud psa vozíte častěji, lze zakoupit univerzální mříž, kterou jednoduše vsadíte do interiéru.
Nejjednodušší je, pokud psa naučíte jezdit v autě v kleci nebo přepravce. Novinkou jsou i autosedačky pro menší psy.
Tak, aby Vám po převozu psa nezbyl po psovi neskutečný nepořádek, je vhodné používat autopotahy zadních sedadel nebo zavazadlových prostorů. Za cca 360 Kč si ušetříte práci s věčným vysáváním chlupů a odstraňování slin.
Krom sítěk, mříží a přepravních boxů na Vás policie nemůže i pokud máte psa přivázaného v bezpečnostních kšírech. Ty psovi jednoduše nasadíte a připnete jakoby k bezpečnostnímu pásu. Tyto postrojky se vyrábějí i pro kočky. Bezepečnostní postroj pro kočky do auta pořídíte opravdu hodně levně. Pro náročnější jsou různé boxy pro více psů, které jdou přidělat za auto.
Každý by si měl uvědomit, že by nezabezpečené zvíře mohlo i při drobné nehodě někoho zranit. Samozřejmě za to nestojí ani pokuta v řádech tisíců korun.
Dobrý den, od nehody vždy pejska poutáme do kšírků, chvíli to trvalo, ale zvykl si a všichni se cítíme mnohem lépe, Dagmar