Akita Inu

akita inu

Akita Inu (秋田犬, Shishi Inu) je jedno z nejstarších psích plemen, které pochází z Japonska. Odtud také pochází její jméno, které je podle kraje v severní části ostrova Honšú.  Toto plemeno je silné kostry, výborně osvalené a zdatné. Také proto se dříve tito psi využívali jako lovečtí psi a ke psím zápasům.

Akita je sice většinou pohodový společník, ale s výchovou se musí začít již od útlého věku, protože je nad ostatními psy často nadřazená a neváhá jít do kdejaké bitky. Pokud nejste začátečník v chovu psů, dostanete v tomto plemeni věrného a oddaného kamaráda pro celou rodinu. O věrnosti se dokonce zmiňuje nejedna báje a pověst.

Nečekejte ale, že bude Akita hltat všechny Vaše příkazy. Sice je to velmi chytrý a chápavý pes, ale vyžaduje individuální přístup a tak trochu poslouchá podle nálady.  Dnes už Akitu neřadíme mezi rváče ani lovce, ale mezi společenská plemena.

Shrnutí vlastností plemene

  • robustnost
  • klidná a vyrovnaná povaha
  • tvrdohlavost
  • věrnost

1 Comment

  1. Dobrý den, fotografii, kterou jste uveřejnili u plemene Akita inu není správná. Fotografie patří plemenu Velký japonský pes( Americká akita). S pozdravem Šírová

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*