Množství tekutin, které bychom měli denně přijmout, je individuální a nevyplatí se spoléhat se na univerzální doporučení. Samozřejmě není vhodné množství přijatých tekutin podceňovat, a to nejen v teplém počasí, neboť by se to mohlo negativně podepsat na stavu kůže i vnitřních orgánů. Univerzální doporučení zmiňují tekutiny, které by měly tvořit základ našeho pitného režimu, a bez kterých bychom se naopak měli raději obejít. Ideální je samozřejmě čistá voda, zatímco slazené limonády by měly být naprosto ojedinělé. Nutno připomenout, že kofeinové nápoje organismus ještě více odvodňují, a nelze je tedy mezi přijaté tekutiny vůbec počítat.
Ovšem ani s čistou vodou to není tak jednoduché, neboť kvalita balené vody trpí vlivem dlouhého a nevhodného skladování, v případě kohoutkové vody potom hrozí překyselení organismu, které se sice nemusí projevit bezprostředně, ale z dlouhodobého hlediska může zdraví značně ohrozit. V takovém případě může od případných zdravotních potíží pomoci zásaditá voda.
Kyselá, zásaditá i neutrální voda díky ionizaci vody
I v domácích podmínkách lze zlepšit kvalitu pitné vody a zajistit si její trvalý přísun. Zde se ke slovu dostávají ionizační přístroje, s jejichž pomocí lze upravit kohoutkovou vodu na vodu kyselou, zásaditou nebo neutrální, a to v libovolném množství. Ionizace vody je moderním procesem, který lze provádět i v domácím prostředí, a zajistit si tak neustálý přísun pitné vody vysoké kvality, bez nutnosti kupování balené vody a podobně.
Buďte první kdo přidá komentář