Jak se správně starat o svůj milovaný kávovar?

Milujete opravdu kvalitní kávu? V tom případě jste už dávno nahradili klasickou instantní náhražku za poctivá zrna a spolehlivý kávovar. Určitě však nezapomínejte na správnou údržbu a pravidelné čištění svého přístroje. Jak na to?

Čištění je základ dobré kávy

Mnoho lidí bohužel podceňuje důležitost správného čištění kávovaru. Zanedbání této činnosti znamená v první řadě pokaženou chuť kávy (protože se do ní dostávají usazené nečistoty, zbytky mléka a další nehezké rušivé elementy), hygienická a zdravotní rizika (vznik plísní) a také vyšší možnost rozbití vašeho přístroje (sedimenty mohou zablokovat hadičky a trysky, což vede k poruchám).

Každý kávovar má spoustu odnímatelných částí, které musíte pravidelně čistit. Nezapomínejte na pořádné oplachování spařovací jednotky, mléčného systému (rozložte karafu na jednotlivé díly a každý poctivě omyjte a otřete houbičkou), nádržky na vodu, zásobníku na kávovou sedlinu (tomu věnujte zvláštní pozornost a umyjte ho maximálně do 72 hodin od uvaření posledního nápoje) a také odkapávacího tácku.

Zní to jako složitá práce? Nemusíte se ničeho obávat. Moderní plnoautomatický kávovar funguje jako velmi snadná skládačka. Všechny prvky jedním pohybem vysunete a poté opět nasadíte. Nejste si něčím jistí? V tom případě si rozklikněte webové stránky pod odkazem na začátku článku. Tam najdete šikovné tipy, jak si poradit s jednotlivými součástmi svého zařízení.

Vyberte si ideální kávovar

Jste teprve ve fázi, kdy přemýšlíte nad koupí vlastního zařízení? Pak se mrkněte, jak vybrat automatický kávovar. Ihned se dozvíte vše o mletí, přípravě, důležitých vlastnostech budoucího zařízení, druzích příprav a dalších důležitých specifikách. Díky tomu si zvládnete vybrat ideální typ pro své konkrétní účely.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*