Golf v překrásné přírodě Slavkovského lesa.

golf

golfGolf už dávno není výsadou milionářů. Tento sport se rychle rozšířil ze Skotska do celého světa a stává se stále populárnější mezi širokou veřejností. Ani základní golfové vybavení vás nebude stát horentní sumy. A pokud se chystáte golf vyzkoušet, se základy vám ochotně poradí trenéři, které si můžete najmout na většině golfových hřišť. Pokud vás golf nadchne, můžete si nechat poradit jaké náčiní bude pro vás nejvhodnější a koupit je ve specializovaných golfových obchodech, které také bývají součástí velkých golfových komplexů. Pro hraní golfu nemusíte být členem žádného golfového klubu, ale některá základní pravidla byste měli na hřišti vždy dodržovat. Na golf se nosí speciální oblečení, ale nejdůležitější je samozřejmě golfová obuv, která nepoškodí pečlivě udržovaný trávník. Možná vás překvapí, že golf je olympijským sportem.

Jedno z nejmalebnějších golfových hřišť u nás, je 18jamkové golfové hřiště v Cihelnách u Karlových Varů. Golfový areál se nachází v nádherné přírodě údolí Slavkovského lesa. Jedná se o kvalitní hřiště profesionální úrovně, s parem 70. Zájemci o golf si mohou zahrát i bez zelené karty na  devíti jamkovém honey course s par 44. Pokud s golfem teprve začínáte oceníte i  cvičné greeny (sečený trávník) a bunkery (překážky z písku). Před tím, než si budete jisti svými odpaly a vyrazíte na hřiště, je dobré nacvičit hru na greenech i bunkerech, protože odpal z písku a trávy vyžaduje jinou techniku. Dalšími překážkami, se kterými se na hřišti můžete setkat jsou příčné a podélné vodní překážky a okolní nesečená tráva tzv. rough. V areálu naleznou hráči komfortní zázemí a klubovnu, putting a chipping green a driving range s krytými odpališti. Je zde i možnost ubytování ve stylovém hotelu Royal Golf, který se skvěle hodí i pro pořádání firemních teambuildingů a jiných akcí.

Na Golfovém hřišti V Cihelnách se během letní sezóny i září koná velké množství turnajů. Toto hřiště hostilo i prestižní Mistrovství Evropy juniorů. Toto spíše technické hřiště s celkovou délkou úctyhodných 5590 metrů nabízí výborné podmínky pro hráče všech úrovní a díky svému umístění i jedinečné povětrnostní podmínky pro nerušenou hru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*